V Praze našli <span>dělostřelecký granát</span>, evakuovali deset domů

Domácí
30. 5. 2010 13:51
Policejní pyrotechnik odstranil bombu (ilustrační foto).
Policejní pyrotechnik odstranil bombu (ilustrační foto).

Policejní pyrotechnik odstranil bombu (ilustrační foto).Policie kvůli nevybuchlému dělostřeleckému granátu evakuovala v Praze na Pankráci asi 10 domů. Pyrotechnik stopadesátikilogramovou výbušninu odvezl, lidé už se vrátili domů, řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Policisté podle ní dostali hlášení o nálezu granátu krátce před desátou hodinou ranní, našel se při výkopových pracích v zahradě u rodinného domu v Doudově ulici. "Policisté na místě evakuovali přibližně deset domů v nejbližším okolí. Pyrotechnik naložil munici, bezpečně ji odvezl z místa pryč," uvedla Kropáčová. Nikdo nebyl zraněn, k úhoně nepřišel ani majetek.

Ilustrační foto: policie.cz

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Nová šance pro zahrádkáře: V Karlových Varech vzniká kolonie na Zlatém kopečku

Domácí
22. 6. 2026
ilustrační obrázek

Stěhování kvůli dojíždění? Pro mnohé Čechy je špatná dopravní dostupnost důvodem ke změně bydlení

Domácí
22. 6. 2026
Letecký pohled na zaplavené nádraží mezi řekami Opavou (dole) a Opavicí (nahoře)

Zelená pro přehradu v Nových Heřminovech: Ministerstvo vydalo poslední stanoviska

Domácí
22. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ