Vůle voličů
Volby: hlasovala dosud pětina voličů, člen komise měl symboly KSČ

07.10.2016 14:00 Aktualizováno 07.10. 22:38

On-line

Obnovit

 • 22:03
  TÝDEN.CZ

  První den krajských a senátních voleb skončil, v on-line reportáži na TÝDEN.CZ budeme pokračovat opět v sobotu. Volební místnosti se po osmi hodinách uzavřely úderem 22.00. Zájem lidí o hlasování se různil, v průměru zatím přišla podle informací z volebních okrsků zhruba pětina voličů. Nevelký zájem mohlo podle některých komisařů ovlivnit chladné a deštivé počasí. Lidé mohou přijít k urnám ještě v sobotu, kdy budou volební místnosti otevřeny od 8.00 do 14.00.

 • 21:48
  sčítání hlasů

  V Jihomoravském kraji volební účast přesáhla večer 20 procent. Nejvyšší byla v Brně, kde přišlo k urnám asi 25,8 procenta voličů, čtvrtina lidí volila i v Boskovicích na Blanensku. Méně než 15 procent naopak hlásí Hrušovany nad Jevišovskou na Znojemsku.

 • 21:27

  V části hlavního města lidé vybírají jen zástupce do Senátu. V Praze 6 přišlo do večera k urnám zhruba 13 procent voličů, v Praze 11 kolem 15 procent a v Praze 10 o něco víc než 17 procent.

 • 21:27
  mapa

  "Volební účast se pohybuje zhruba na deseti procentech," řekla večer Lubica Koláčková z olomouckého krajského úřadu. V krajském městě je však zájem o volby vyšší, například v Základní škole Zeyerova dosahovala 30 procent. Ve Zlínském kraji přišlo odevzdat hlas kolem pětiny voličů. Třeba v největším vsetínském okrsku volilo podle mluvčí radnice Adély Kousalové 19,5 procenta lidí a v nejmenším 20 procent. Podobně je tomu třeba v Uherském Hradišti. Na Vysočině se účast v oslovených okrscích pohybuje v rozmezí od 16 do 22 procent. Víc voličů zatím přichází k urnám ve větších městech, na venkově je účast slabší.

 • 21:26
  mapa

  V Pardubickém kraji přilákaly volby zatím 15 až 30 procent lidí. V sousedním Hradci Králové činila účast v okrsku Benešova třída na panelovém sídlišti Moravské Předměstí i třeba v okrsku Labská kotlina v centru města 23 procent. Naopak například v Jičíne v okrsku Základní škola Železnická byla poloviční.

 • 21:26
  mapa

  V Ústeckém kraji se zájem o volby výrazně liší podle toho, jaké lokality zahrnují jednotlivé volební okrsky. Například v okrsku v Krásném Březně činila večer účast 14 procent. Více lidí než v minulých volbách je naopak například na sídlišti Skřivánek.

 • 21:24
  mapa

  Víc než pětinu lidí zatím volby přilákaly v Libereckém kraji. "V okrsku na Husově třídě v Liberci ale má už odvoleno přes 33 procent voličů. Museli tam přidat ještě jednu plentu, protože se tvořila fronta," řekl Zdeněk Valášek z krajského úřadu, který volební místnosti objíždí a dohlíží na průběh voleb. Ale například v jednom z okrsků na sídlišti Mšeno v sousedním Jablonci byla účast sotva poloviční.

 • 21:24
  sčítání hlasů

  Volební okrsky v Karlovarském kraji měly v podvečer voličskou účast obvykle mezi 15 až 30 procenty. Třicetiprocentní účast už byla například v Otovicích u Karlových Varů, okrsky přímo v Karlových Varech se blížily 20 procentům. Ve volebních místnostech v Plzeňském kraji se účast pohybuje v průměru kolem 15 procent. "Jsou místa, kde má odvoleno devět procent voličů, jinde i 25 procent," uvedl Jan Nový z krajského úřadu. Například do jednoho z okrsků ve Stříbře na Tachovsku přišlo do večera 19 procent voličů.

 • 21:23
  sčítání hlasů

  Ve středních Čechách volila do večera ani ne pětina lidí. Téměř dvacetiprocentní účast byla v Kolíně; v Benešově a Mělníku přišlo k urnám shodně necelých 17 procent voličů. O něco méně, 15 procent, hlásí Kutná Hora a 14 procent lidí zamířilo k volbám v Berouně.

 • 21:23
  sčítání hlasů

  Do pátečního večera přišlo volit krajské zastupitele a senátory v průměru do pětiny voličů. Zájem lidí o hlasování je podle informací z volebních komisí rozdílný. Celkově by ale mohl být obdobný jako v posledních společných krajských a senátních volbách před čtyřmi lety. Někteří voliči přicházejí vybírat jen budoucí členy zastupitelských sborů, do horní parlamentní komory volit nechtějí. Senátní volby se konají na třetině území.

 • 20:53
 • 20:49
  KSČM

  Pokračování kauzy komunisty ve volební komisi v základní škole ve Staré ulici v Brně, který si navlékl bílé tričko s rudou hvězdnou, srpem a kladivem: tajemník městské části Brno-střed Petr Štika to považuje za porušení zákona, který podle něj zakazuje jakoukoli propagaci ve volebních místnostech. PO poradě s krajským úřadem uvedl: "Shodli jsme se, že podle nás narušuje pořádek ve volební místnosti. Příslušná k řešení situace je předsedkyně volební komise, kterou jsem seznámil s tím, že může člena vyloučit. Ona tak zatím neučinila. Dám to na přestupkovou komisi a budu se snažit, aby to mělo dohru a nestal se z toho precedens. Nicméně volby to nijak neohrozí a to je důležité," dodal Štika.

 • 20:42

  Okamžik z volební místnosti v ZŠ Janákova v Praze.

 • 19:56
 • 18:54

  Člen volební komise v základní škole ve Staré ulici v Brně si oblékl bílé tričko s rudou hvězdou, srpem a kladivem. Tajemník městské části Brno-střed Petr Štika to považuje za porušení zákona, který podle něj zakazuje jakoukoli propagaci ve volebních místnostech. Muže proto vyzval, aby se převlékl, což člen komise nejprve slíbil, ale poté neudělal. Štika situaci řeší s krajským úřadem, podle něj to může vést k vyloučení člena z komise. Případ zadokumentovala i policie.

  Dotčeného muže do komise dosadila KSČM. "V zákoně o volbách je, že se nesmí v době voleb v blízkosti místností používat žádné symboly a věci k propagaci. Rudá hvězda na bílém tričku a k tomu srp a kladivo je podle mě propagací KSČM, takže tím jednoznačně porušuje zákon," uvedl Štika. Dodal, že se nad oděvem člena komise pozastavovali i někteří občané.

  Tajemník na to šel muže osobně upozornit. "Domluvili jsme se, že se převlékne, ale neměl nic u sebe. Šel jsem mu koupit tričko, a když jsem přišel, odmítl se převléknout. Přivolaná policie celý případ zadokumentovala, ale zatím ho neřešila, aby nenarušila volby," řekl Štika. Vše řeší s krajským úřadem.

 • 18:17

  Svůj hlas odevzdala i nejstarší obyvatelka vesnice Čilá na Rokycansku Marie Macáková, která 13. března oslavila sto let. Urnu jí donesly členky volební komise.

 • 18:10
  sčítání hlasů

  V Praze-Dejvicích se do jedné z volebních místností vydala delegace z Jižní Koreje, která pozorovala český systém voleb. "To nás trochu překvapilo, ale měli dokument podepsaný ministrem vnitra Milanem Chovancem," uvedl mluvčí Prahy 6 Martin Churavý.

 • 17:58

  Primátor Brna Petr Vokřál (ANO) ani jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) nehlasovali dnes v referendu o poloze brněnského nádraží, přestože u krajských voleb své hlasy odevzdali. Zdůvodnili to tím, že chybí studie proveditelnosti, která má porovnat varianty nádraží v centru a v odsunuté poloze u řeky. Studie investora Správy železniční dopravní cesty měla být původně hotová letos, ale bude až příští rok. V referendu nehlasoval ani předseda ODS Petr Fiala.

 • 17:57

  Bělobrádek usiluje o zvolení do krajského zastupitelstva na druhém místě kandidátky Koalice pro Královéhradecký kraj, kterou kromě lidovců tvoří Hradecký demokratický klub (HDK) a Volba pro město (VPM).

 • 17:56
  KDU-ČSL

  KDU-ČSL věří, že získá více mandátů než v roce 2012. Posílit chce také v senátních volbách, řekl v Náchodě vicepremiér a předseda lidovců Pavel Bělobrádek. V minulých krajských volbách získala KDU-ČSL 61 křesel v krajských zastupitelstvech, v senátních volbách obhajují lidovci tři místa.

  "Chtěli bychom určitě posílit jak v Senátu, tak v krajských volbách," řekl Bělobrádek, který s odkazem na předvolební průzkumy uvedl, že by KDU-ČSL mohla získat dva až tři hejtmany. "Když jeden dopadne, budu velmi spokojen, teď žádného neobhajujeme, takže každý je určitě úspěchem," řekl Bělobrádek. V současnosti jsou lidovci ve dvou koalicích, a to v Pardubickém a Jihomoravském kraji.

 • 17:51

  Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek odevzdal svůj hlas v Náchodě.

 • 17:49
 • 17:48
  Starostové

  Cílem STAN je podle Petra Gazdíka zisk alespoň jednoho hejtmana, hnutí jej obhajuje v Libereckém kraji. STAN se chce podle Gazdíka dostat do většiny krajských zastupitelstev a promluvit v několika z nich do složení rady. Při uzavírání koalic nebude spolupracovat s komunisty. Podle Gazdíka například ve Zlínském kraji v minulém období neměli přesvědčivé výsledky.

 • 17:48
  Starostové

  "Krajské volby lidem nezvednou důchody a ani nesníží odvody sociálního a zdravotního pojištění," řekl předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík poté, co odevzdal hlas v krajských volbách na obecním úřadě v Suché Lozi na Uherskohradišťsku. Lidé by podle něj neměli slyšet ani na nesmysly, jako je třeba slib Strany práv občanů o zrušení televizních poplatků pro seniory. Krajské volby jsou o dobré správě území, zdůraznil.

 • 17:43
  sčítání hlasů

  V prvních zhruba dvou hodinách krajských a senátních voleb v Česku přišla k urnám většinou asi desetina voličů. Účast je tak podobná jako na začátku posledních společných krajských a senátních voleb v roce 2012.

  V roce 2012 odevzdalo svůj hlas v krajských volbách zhruba 37 procent voličů, v posledních senátních před dvěma lety v prvním kole 39 procent.

 • 17:33

  Předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík odevzdal svůj hlas v krajských volbách v obci Suchá Loz na Uherskohradišťsku.

 • 17:25

  Obyvatelé Brna v pátek odevzdávali hlasovací lístky jak u krajských voleb, tak u referenda o poloze hlavního nádraží. Na některých místech si však lidé pletou volební místnosti k volbám a hlasovací místnosti k referendu a ptají se, která z nich je správná. Zájem o referendum nelze zjistit z oficiálních zdrojů, mluvčí městské části Brno-střed Denisa Kapitančiková řekla, že o účasti není možné informovat.

  Zatímco u voleb je možné podávat informace o průběžné účasti, u referenda to zákon neumožňuje. "Členové komise nesmí o účasti mluvit a je nutné počkat až na celkové výsledky," uvedla Kapitančiková.

 • 17:08
 • 16:50

  Obyvatelé Jihlavy se mohou v době konání krajských a senátních voleb vyjádřit také v místním referendu, které se týká zvažované stavby spalovny a třídění komunálního odpadu. Podle ankety ČTK se dvě hodiny po jeho zahájení účast pohybovala přibližně od čtyř do 11 procent. Aby bylo referendum platné, musí se ho zúčastnit nejméně 35 procent voličů, což v Jihlavě představuje asi 15 tisíc lidí.

 • 16:49

  Situace kolem hnutí Severočeši.cz, jehož zmocněnkyně dala odvolat všechny kandidáty pro krajské volby, způsobuje mezi voliči zmatky. Lidé se ptají, zda mohou hlasovat pro senátorské kandidáty Severočechů, Alenu Dernerovou na Mostecku a Jaroslava Doubravu na Ústecku. Oba obhajují senátorské mandáty.

  Krajskou kandidátku Severočechů dala před týdnem odvolat místopředsedkyně hnutí Hana Jeníčková. Druhé křídlo hnutí se rozhodnutí snažilo zvrátit žalobou na krajský úřad. Soud ale žalobu zamítl.

  Tentýž krok učinila Jeníčková i v případě Dernerové. Mostecký magistrát ale k jejímu požadavku nepřihlédl. Doubravy se vnitřní spory hnutí vůbec nedotkly. Křídlo Severočechů blízké poslanci Bronislavu Schwarzovi a podnikateli Jiřímu Zelenkovi hodlá usilovat o opakování krajských voleb.

  I přes odvolání všech kandidátů mohou lidé pro Severočechy hlasovat, zvolen za ně ale nebude nikdo, oznámil dnes Český statistický úřad.

 • 16:30
 • 16:29

  I vězni v pardubické věznici volili své kandidáty do Senátu.

 • 16:12

  Fronty na otevření volební místnosti se v Doupovském Hradišti nestály. Prvním voličem byl asi 15 minut po 14. hodině místostarosta Zdeněk Macháček (nez.) "Můj tip je, že volební účast bude vysoká. Občané se pravidelně zúčastňují i zasedání zastupitelstva, mají o dění v regionu zájem. Krajské volby mohou dění v obci významně ovlivnit, například co se týče stavu silnic, který je potřeba zlepšit," řekl. Sám měl předem dobře rozmyšleno, komu svůj hlas při volbách dá. V prvních hodinách po otevření místnosti dorazilo volit několik lidí, trvale zde žije 151 obyvatel.

 • 16:11
  sčítání hlasů

  Obce Doupovské Hradiště a Bražec na Karlovarsku zažívají krajské a senátní volby poprvé. Předpokládá se zde vysoká volební účast, při zcela prvních volbách letos v lednu přesáhla 65 procent. Obce vznikly v letošním roce díky zmenšení vojenského újezdu Hradiště a v lednu si volily obecní zastupitele. Volby obce také poprvé řídí samostatně, velká zátěž to ale není, řekla starostka Doupovského Hradiště Jarmila Bošková (nez.).

 • 16:07
  ČSSD

  Podle Haška může voliče k urnám na jižní Moravě vést i vyhrocený souboj mezi ním samotným a některými stranami, které s ním po volbách odmítly spolupráci. "Předpokládám, že letos přijde více lidí, ať už půjdou volit ČSSD, nebo někoho jiného," dodal Hašek, který je hejtmanem už druhé volební období.

 • 16:07
  ČSSD

  Jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek (ČSSD) věří, že k letošním krajským volbám přijde více voličů než minule.  "Regionální volby mají menší účast než volby do sněmovny, ale věřím, že se letos dostaneme někam ke 40 procentům účasti. Lidé si uvědomují, že má kraj důležité kompetence," uvedl Hašek.

 • 16:05

  ODS před čtyřmi lety získala na jižní Moravě 32 004 hlasů, což znamenalo 9,2 procenta voličů a sedm mandátů v 65členném zastupitelstvu. Zástupci ODS nyní sedí v opozičních lavicích, kraji vládne ČSSD s KDU-ČSL.

 • 16:04
  ODS

  Předseda ODS Petr Fiala doufá, že volby ukončí nadvládu ČSSD v krajích. Přeje si také to, aby se podařilo vystřídat jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD). Region podle Fialy nyní stagnuje. "Je to pro jižní Moravu škoda," řek. Fiala neuvedl, jaký výsledek v procentech či mandátech by pokládal konkrétně na jižní Moravě za úspěch pro ODS. Situace je prý oproti roku 2012 natolik odlišná, že současné a minulé krajské volby vůbec nelze srovnávat.

 • 16:03
  ODS

  Šéf ODS Petr Fiala hlasoval v Brně. 

 • 15:53
  KSČM

  Krajské volby se nesou spíše v duchu souboje dvou největších stran ČSSD a hnutí ANO. Podle šéfa komunistů Vojtěcha Filipa však takto volby prezentovali hlavně předsedové obou těchto politických uskupení. "Myslím si, že počet nových subjektů ukazuje na to, že občané to vnímají tak, že chtějí novou politiku, která by byla oproštěna od chyb, které se tady za šestnáct let nakupily," řekl Filip.

 • 15:53
  Miroslav Kalousek.

  Kalousek zdůraznil, že v případě krajských voleb nejde o volby druhé kategorie. "Často se jim tak říká, ale to není správné označení. Kompetence krajských zastupitelstev ovlivňují komfort našeho života veřejnými službami od rána do večera, ať už chceme, nebo ne," řekl Kalousek. Dodal, že TOP 09 věří v inteligenci svých voličů a nechce se pouštět do žádných odhadů možných výsledků. "Chci poprosit voliče, aby přišli k urnám. Svoboda každého z nás za tu dvacetiminutovou návštěvu stojí," řekl.

 • 15:52
  KSČM

  "Zatím se nepodařilo přimět ministra financí k tomu, aby se rozhodl pro nějaké řešení, které by bylo koncepční. To znamená, aby to nebyl jen zbytek nevyužitých peněz ze státního rozpočtu, který se svěří krajům, ale aby kraje mohly koncepčně plánovat," řekl k opravám silnic šéfkomunista Filip.

 • 15:51
  KSČM

  Předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip by uvítal, kdyby vláda financovala opravu krajských silnic druhých a třetích tříd. Míní, že doprava je téma, které se dotkne všech regionů. Prohlásil, že žádný kraj není spokojený s tím, že vláda zatím nerozhodla o tom, zda se bude pokračovat ve financování oprav silnic druhých a třetích tříd.

 • 15:50
  Miroslav Kalousek.

  Podle předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska mohou výsledky krajských voleb rozhodnout především o svobodě. "Občané vyjádří svůj názor, zda si přejí další posun k autokratičtějšímu řízení společnosti vzhledem ke státu a samosprávám," řekl. Krajské úřady by podle něj měly více fungovat a vystupovat jako servisní organizace, což by si, jak řekl, přál. "Doufáme, že se z krajů nestane vrchnost, která tu dnes zavádí nové pořádky," uvedl Kalousek.

 • 15:28
  Andrej Babiš

  A ještě jednou Babiš. Vicepremiéra překvapila kampaň koaliční ČSSD, která byla podle něj velice negativní.

 • 15:28
  Andrej Babiš

  Jaká bude volební účast, Babiš nechtěl odhadovat. ANO podle něj v rámci kampaně vyzývalo voliče, aby přišli k urnám a zajímali se o kompetence krajů i peníze, které přes ně plynou. "Je důležité, aby lidé přišli, aby se zúčastnili, aby potom neříkali, že se něco nepovedlo, když nepřišli k volbám," podotkl.

 • 15:27
  Andrej Babiš

  Vicepremiér Babiš očekává, že voliči dají jeho hnutí šanci ukázat, že dokáže kraje řídit podstatně lépe, transparentněji a úsporněji. "Myslím si, že to bude asi těsný souboj, aspoň to tak vypadá, i když ty preference se samozřejmě mění. Ale kdybychom vyhráli v pěti krajích, tak by to bylo celkem fajn," uvedl Babiš.

 • 15:06

  V pražských Horních Měcholupech volí lidé v hasičárně. Za plného provozu. #Volby2016 pic.twitter.com/Hc0HrChwsM

  — Filip Titlbach (@FilipTitlbach) October 7, 2016

 • 14:59
 • 14:55

  V Brně odvolil stávající jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

 • 14:46
  Vojtěch Filip

  Šéfkomunista Vojtěch Filip odvolil v Českých Budějovicích.

 • 14:39
 • 14:37
  Miroslav Kalousek.

  Svůj hlas odevzdal i předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, ve volbách do krajského zastupitelstva a Senátu PČR hlasoval v Bechyni na Táborsku.

 • 14:30
  Andrej Babiš

  Jako jeden z prvních voličů odevzdal svůj hlas v krajských volbách vicepremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Na obecní úřad v Průhonicích u Prahy dorazil i se svojí partnerkou Monikou s několikaminutovým předstihem a musel čekat, až se volební místnost otevře. Řekl, že by uvítal, kdyby hnutí ANO zvítězilo v pěti krajích. "Myslím si, že to bude asi těsný souboj, aspoň to tak vypadá, i když ty preference se samozřejmě mění. Ale kdybychom vyhráli v pěti krajích, tak by to bylo celkem fajn," uvedl Babiš.

  Jaká bude účast, nechtěl odhadovat. Dodal, že jde o důležité volby a že ho překvapila kampaň koaliční ČSSD, která byla podle něj velice negativní.

 • 14:28

  První den voleb do Senátu v Praze. Snímek byl pořízený na Gymnáziu Chodov v Konstantinově ulici.

 • 14:27
  sčítání hlasů

  Jaký volební systém se používá u hlasování do Senátu? Volí se většinovým volebním systémem. Volič tedy nedává hlas kandidátce politické strany, ale vybírá si z několika konkrétních kandidátů. Pokud v prvním kole nezíská žádný kandidát v daném obvodě více než 50 procent hlasů, rozhodne se mezi dvěma nejúspěšnějšími kandidáty v kole druhém. V případě rovnosti hlasů rozhodne los.

 • 14:27

  Krajští zastupitelé jsou voleni na čtyři roky.

 • 14:26

  Právo volit do zastupitelstva kraje má občan ČR, který je způsobilý, nejpozději v druhý den voleb dosáhl 18 let a je přihlášen k trvalému pobytu v obci, která náleží do územního obvodu kraje.

 • 14:15

  Ministr financí Andrej Babiš s partnerkou Monikou před volební místností v Praze-Průhonicích, kde lídr ANO bydlí.

 • 14:04
  Bohuslav Sobotka

  Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) očekává účast ve volbách  mezi 40 a 50 procenty. Vyzval voliče k co nejvyšší účasti. Řekl, že považuje volby za velmi důležité. Byl by rád, aby účast voličů dosáhla hodnot podobných jako při sněmovních volbách. "Kraje mají důležité kompetence, Senát je druhá parlamentní komora, ovlivňuje vznik zákonů," uvedl premiér.

 • 14:03

  Výsledky by mohly být známy podle zkušeností z minulých regionálních voleb do sobotního večera.

 • 14:03

  V souboji o 27 senátorských křesel zůstalo 233 adeptů, tedy téměř devět kandidátů na jedno místo.

 • 14:03
  sčítání hlasů

  O místa 675 krajských zastupitelů aktuálně usiluje celkem 11 808 kandidátů. Na jedno místo v regionálním parlamentu tak připadá více než 17 uchazečů.

 • 14:03

  Voliči si do volebních místností musí vzít platný občanský průkaz nebo cestovní pas, aby volební komisaři mohli ověřit jejich totožnost a právo volit.

 • 14:02

  V senátních volbách voliči určí, zda budou mít vládní strany nadále většinu i v horní komoře a koaliční kabinet tak bude moci snáz prosazovat své záměry ještě alespoň rok.

 • 14:01

  V krajských volbách lidé rozhodnou o tom, kdo bude příští čtyři roky řídit rozvoj jejich regionu a bude mít vliv na dostupnost zdravotní péče nebo stav silnic.

 • 14:00
  TÝDEN.CZ

  Dobrý den, vítáme vás u on-line reportáže z průběhu prvního den voleb do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu ČR. Volební místnosti se otevřely ve 14.00, zavřou se v 22.00. Volby pak budou pokračovat v sobotu od 8.00 do 14.00.

Foto: Karel Šanda, Hájek Ondřej

Autor: ČTK , - red -

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

	 Zleva Dan Ramzer (ODS), Martin Půta (SLK), Jitka Volfová (ANO) a Pavel Svoboda (ČSSD) podepsali dohodu o vytvoření koalice v Libereckém kraji.

Po volbách
Dojednané nebo i podepsané koalice má devět ze 13 krajů

Dojednané nebo i podepsané koalice má devět dní po volbách devět ze 13 krajů. Vítězní Starostové pro Liberecký kraj podepsali dohodu o budoucí koalici v tomto... více

Jiří Zimola.

Adept na předsedu
Zimola: Lidé nám nerozumějí, nehoňme se za liberály

Rozhovor Už potřetí za sebou dokázal jihočeský hejtman Jiří Zimola zvítězit v krajských volbách. Připsal si tak jeden z ojedinělých úspěchů sociální demokracie, kterou... více

Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

Po volbách
Rozkol v TOP 09. Tři z pěti zastupitelů trvají na koalici s ANO

Tři z pěti středočeských zastupitelů zvolených za TOP trvají na koalici s ANO, STAN a ODS. Nebudou ale dál jednat jménem TOP 09, řekli zastupitelé Daniel Marek... více
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 43/2016 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Interview SK

Exkluziv SK

Sedmička křížovky


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.