Je pro grexit
Zeman: Češi by neměli platit za řecké dluhy

14.07.2015 12:28

Vystoupení Atén z eurozóny považuje prezident Miloš Zeman za rozumné řešení řecké krize. Na tiskové konferenci to řekl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Finanční situace Řecka podle hlavy státu nenahrává vstupu Česka do eurozóny, čeští daňoví poplatníci by podle Zemana neměli platit za řecké dluhy.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Deadman´s Hand (4 hlasy) 14.07.2015 13:00

    Brilantní, je to, jak se banksteři po přivedení vytipovaného státu na...

  • P K (3 hlasy) 14.07.2015 12:49

    Řecko je Balkán, tam to lepší nebude. Celé jižní křídlo EU stojí za...

  • Tomáš Fuk (3 hlasy) 14.07.2015 13:27

    Každý ekonomický subjekt, který pravidelně utrácí více, než vydělá...

  • Deadman´s Hand (2 hlasy) 14.07.2015 13:44

    Směšné je, že citovaný úryvek je o něčem úplně jiném. Je o tom, že...

  • jan janík (2 hlasy) 14.07.2015 13:29

    Také nechápu proč si celá "socialistická EU", co se zadlužení týká,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

A Zeman by měl odejít do Ruska, země to zaslíbené...

1 hlas

Ty bys měl jít do pwdele.

0 hlasů

Zeman to dělá Amíkům naschvál. Kromě banksterů (viz příspěvek níže) současná situace bankrotujícího, ale při životě udržovaného Řecka, vyhovuje Pentagonu. Pan Pehe, americký exponent v ČR, k tomu podal i potřebný výklad:
"Řecko není jen členem eurozóny a Evropské unie, ale také důležitý člen NATO, přičemž vojenská základna Souda Bay poblíž Kréty je strategickou lokací pro americké námořní síly.
Severně od základny je pak umístěna raketová základna NATO, která byla vytvořena už v roku 1967. Pravidelně ji využívají k testování raket zejména ozbrojené síly Řecka, Německa, Nizozemí, Belgie a USA.
Důležitá role Řecka v celkové architektuře NATO je nepochybně také jedním z důvodů, proč americký prezident Barack Obama opakovaně vyzývá evropské politiky, aby urychleně vyřešili řeckou finanční krizi tak, že Řecko zůstane v eurozóně. Američtí politici si uvědomují, že případný „grexit“ by se nemusel omezit jen na eurozónu."
http://www.pehe.cz/Members/redaktor/pripadny-grexit-se-netyka-jen-eurozony
http://militarybases.com/nsa-souda-bay-naval-base-in-souday-bay-greece/

1 hlas

Havlista Jiří Pehe studoval právo a filozofii na Univerzitě Karlově v Praze. V roce 1981 emigroval do USA, kde v roce 1985 ukončil studia na Škole mezinárodních vztahů na Kolumbijské univerzitě v New Yorku. V letech 1985 až 1988 byl ředitelem Východoevropských studií amerického think-tanku Freedom House v New Yorku. Několik let byl členem dozorčí rady CEELI, amerického vzdělávacího programu pro východoevropské právníky.
Mezi lety 1988 až 1995 pracoval nejdříve jako analytik a později jako ředitel Středoevropských výzkumů v Rádiu Svobodná Evropa v Mnichově. Po návratu do země působil od roku 1995 do roku 1997 jako ředitel Výzkumu a analýzy v Open Media Research Institute v Praze (OMRI).
V letech 1997 až 1999 byl ředitelem Politického odboru exprezidenta Václava Havla (tedy zastával funkci, kterou má dnes Ladislav Jakl).
Pehe vede Pražský institut pro demokracii, ekonomii a kulturu Newyorské univerzity (PIDEC) a přednáší na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.
Nyní působí převážně jako politický analytik, komentátor, publicista, který ročně chrlí desítky článků o české domácí scéně, podle svých slov píše i studie o vývoji ve východní Evropě pro americké, české a německé deníky a vědecké časopisy.
Je předsedou redakční rady čtvrtletníku Přítomnost, který se zaměřuje na politický a kulturní vývoj ve střední Evropě. Přítomnost vydává další havlista, a jak si později ukážeme, člověk namočený do "spiknutí lékařů" s cílem prohlásit prezidenta Václava Klause za psychicky nemocného v době před podpisem Lisabonské smlouvy - Čechoameričan Martin Jan Stránský. Pehe bylo tomto plánu do určité míry informován, protože figuroval mezi adresáty některých emailů.
Aby toho nebylo málo, od roku 2005 je Pehe členem správní rady organizace Open Society Fund, kterou založil maďarsko-židovský finančník, spekulant a jeden z nejbohatších lidí na světě, George Soros.

1 hlas

„Nepoštěstí se mi každý den sedět u stejného stolu se šéfem Nokie, Volva či s Henry Kissingerem,“ potvrzuje Pehe.

1 hlas

Domnívám se, že i bankovnictví, půjčování peněz je podnikání se ziskem, ale i rizikem. Takže stav Řecka svou hamižností a blbostí z větší části zavinili věřitel: Nemuseli to nechat dojít až k nesplatitelnosti. Pokud to tedy nebyl něčí zájem. Takže by si mohli věřitelé svou hamižnost vyžrat. Avšak banky ale ze svých hamižností a rizik mít obavy nemusí. Ty přece zachrání vlády za peníze daňových poplatníků (viz náš vzor).

1 hlas

To si piš, že to byl něčí zájem. ... Někdo schválně režíroval scénář zadlužování Řecka nad reálně splatitelný limit, aby si mohl vzít za nesplacené úvěry některé Řecké ostrovy a jiný zajímavý a dosud státní majetek - jinak řečeno po česku " privatizovat ..... vypadá to na nějakou skupinu bank vlastněnou nějvlivnějšími židovskými .... pravděpodobně US a GB ... klany. Podoně měl dopadnout Island, ale tam se podařilo prokázat podvod za pomocí korupce nutit stát vydávat jisté GB bance své dluhopisy, ačkoliv nebylo nezbytně nutné aby si stát půjčoval .... podobně tomu bylo i u nás ... snaha dostat náš státní dluh na magických 45 % HDP, která je považována za zlomovou hranici, za kterou již je dluh reálně nesplatitelný a dotyčný stát jižý má problémy se splácením samotných úroků. Který " dobrý hospodář" by si žil nad poměry , idyž by již viděl , že sklouzává do tzv. dluhové pasti ?? Dobrý asi žádný, ale české polistopadové vlády ... všechny .... zkuste se zamyslet , proč to asi tak dělají a čí zájmy svým jednáním podporují !!!!!!!! Ani sám " geniální podnikatel a manažer miliardář Babiš se nepokusil sestavit vyrovnaný rozpočet .... Jak je to jen možné ??????!!!!!

Co je ještě v Česku k těžení, či jinak zajímavého ??? Zlato v kašperských horách, břidlicový plyn na Náchodsku, několik lokalit s nalezištěm vápence Uranuči prameny minerálních léčivých vod a další.

0 hlasů

Brilantní, je to, jak se banksteři po přivedení vytipovaného státu na buben dokážou přisát na tok peněz plynoucí z peněz daňových poplatníků tuctu dosud prosperujících států, kterým je nařízeno krachujícímu státu pomáhat.
Ty peníze, které do Řecka plynou, nejen, že nejsou investicí do řeckého hospodářství (Řekové z nich nevidí ani tu pověstnou korunu), ale jdou okamžitě ven na platby úroků z předchozích půjček a končí na kontech soukromých bank. A ty peníze jsou jen další půjčky, tedy půjčka vytloukaná půjčkou, klín klínem. Jak dlouho by dokázal jedinec nebo rodina žít tak, že na úrok z předchozí půjčky si znovu půjčí? Ovšem – jedinec brzy zkrachuje, vyhlásí úpadek a pokud není z čeho brát, věřitel ostrouhá. Řecku ten luxus dopřán není, naopak, je uměle udržováno na kapačkách, protože krach by zastavil penězovod od dosud majetných daňových poplatníků ostatních států. Brilantní...
Kromě peněz zabavují a zastavují hmotný majetek a národní bohatství Řecka, poslední návrh z Německa hovoří o „transferu“ řeckého majetku v hodnotě 50 miliard EUR do externího fondu. Pochopitelně není to Německo, kdo to požaduje, ale banksteři v pozadí, kteří tahají za nitky politických loutek. Brilantní…http://www.zvedavec.org/komentare/201 - 5/07/6514-proc-tsipras-zradil.htm

4 hlasy

Externí fond se přesouvá do Athén, rozhodnuto už včera. Bankrot Řecka není dobrým řešením pro nikoho a pro Řecko nejmíň. Odchod z eurozóny znamená návrat k drachmě. Ta bude devalvovat, tudíž bude bezcenná, ovšem dluh v eurech zůstane... Splátky v eurech mají Řekové rozplánované do roku 2054, v drachmách to nedají nikdy.

0 hlasů

Hmmm, tak do roku 2054 říkáte, to je dluh pro dvě generace... A v tom roce 2054, budou se ještě používat mobily? A jezdit se bude na benzín?
Řekové asi stejně budou chodit pěšky a dluh splácet kozím sýrem nebo olivami, takže tyhle okolnosti jsou vedlejší....
Děkuji za pobavení.

1 hlas

2 generace neni v politice dlouha doba, za tu dobu cesti komunisti zkurvili cele Ceskoslovensko a zanechali 14 milionu ozebracenych lidi .

0 hlasů

Ty ses už jako vůl musel narodit. Duševní mrzák seš už skoro 70 let.

0 hlasů

Každý ekonomický subjekt, který pravidelně utrácí více, než vydělá skončí v prdeli. Ať už jde o stát, nebo jednotlivce. Směšné je, že vina se hází na ty co půjčují místo na půjčujících si.

3 hlasy

Směšné je, že citovaný úryvek je o něčem úplně jiném. Je o tom, že "Řecku luxus bankrotu dopřán není, naopak, je uměle udržováno na kapačkách, protože krach by zastavil penězovod od dosud majetných daňových poplatníků ostatních států."
Tsipras koná v souladu s bankstery - ti jediní mají ze vzniklé situace prospěch.

2 hlasy

Řecko je Balkán, tam to lepší nebude. Celé jižní křídlo EU stojí za prd. Socialistická EU nemá šanci přežít. Rozpadne se tak jako kdysi sovětský blok.

3 hlasy

Také nechápu proč si celá "socialistická EU", co se zadlužení týká, nevezme příklad ze svého zámořského "kapitalistického Vůdce"
:-) :-) :-)

2 hlasy




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 06/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov