Herz: Jediné řešení mé nemoci je smrt

Relax
25. 4. 2017 09:00
Juraj Herz.
Juraj Herz.

Herec a režisér Juraj Herz (82) přiznal, že po zdravotní stránce je na tom opravdu špatně. Při životě ho udržují prášky a lékaři už mu nemohou pomoci. Nemoc prý vyřeší až smrt.

"Má mě na starosti nesčetně lékařů a nikdo mi nedokáže pomoct. Kvůli špatnému zdravotnímu stavu mne dokonce odmítli pojistit jako herce v rakouském filmu, kde jsem měl mít hlavní roli. Musel jsem ten film nakonec odmítnout... Je se mnou definitivní konec," svěřil se herec deníku Aha!.

Kvůli srdeční fibrilaci už nemůže pracovat a bohužel nemá naději, že by se jeho zdraví ještě zlepšilo. "Při životě mě udržují jenom prášky, vyléčit to nejde. Když se mi to zhorší, tak můžu mít i mozkovou mrtvici. Jediné řešení mé nemoci je smrt," řekl Herz, který má na svém kontě filmy jako Spalovač mrtvol, Panna a netvor, Upír z Feratu či Holky z porcelánu.

Autor: - gab - Foto: Robert Starý, archiv

Další čtení

ilustrační obrázek

Sychrov míří na známku: Česká pošta vydává novinku z edice Krásy naší vlasti

Relax
4. 5. 2026

Vyhrajte jarní balíčky provoněné levandulí

Relax
4. 5. 2026
ilustrační obrázek

200 let od objevu Mladečských jeskyní: historie, věda i pravěk ožijí

Relax
1. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ