Festival Sundance zná vítěze: snímky Fruitvale a Blood Brothers

Kultura
27. 1. 2013 09:16
Režisér snímku Fruitvale Ryan Coogler.
Režisér snímku Fruitvale Ryan Coogler.

Hlavní ceny na americkém festivalu nezávislého filmu Sundance získaly drama Fruitvale a dokumentární snímek Blood Brothers. Informovaly o tom agentury AP a Reuters.

Film Fruitvale režíroval jako svůj první snímek 27letý Ryan Coogler. Snímek je založen na skutečném příběhu 22letého Oscara Granta, který byl zabit policií v Kalifornii a jehož smrt rozpoutala protesty proti policejní brutalitě.

Snímek Blood Brothers (Pokrevní bratři) sleduje osudy Američana, který se přestěhoval do Afriky a tam začal v sirotčinci pracovat s dětmi nakaženými virem HIV. "To, že jejich příběh může každý vidět, je úžasné," prohlásil režisér filmu Steve Hoover.

Festival Sundance založil americký herec Robert Redford jako protiváhu hollywoodským studiím.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Zkouška inscenace Hlad v brněnském Divadle Feste, které aktuálně působí v prostorách chátrajícího domu v Čelakovského ulici.

Divadlo Feste chystá pro zchátralý dům novou divadelní hru Hlad

Kultura
20. 5. 2026
Jitka Válová a Květa Válová - Autoportréty

Plzeňský alternativní festival Nastevřeno propojí umělce s obyvateli čtvrti Bory

Kultura
19. 5. 2026
ilustrační foto

Festival SkateSound v centru Hradce Králové nabídne skateboarding i koncerty

Kultura
18. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ