Filmový festival o přírodě startuje v Ostravě, účast je rekordní

Kultura
23. 5. 2016 13:32
Festival T-Film.
Festival T-Film.

V Ostravě ve středu začne dvoudenní filmový festival T-film, který mapuje současný stav přírody. Tématem letošního čtvrtého ročníku mezinárodní přehlídky je svět rostlin. Do soutěže se přihlásilo rekordních 53 dokumentů z 18 zemí světa. Tuzemští tvůrci poslali do soutěže 13 snímků, řekla mluvčí festivalu Hana Šromová.

"Do letošního ročníku je přihlášeno 53 snímků nejen ze států Evropy, ale i Afriky či Ameriky. Je skvělé, že se podařilo shromáždit tolik filmů a ještě tak tematicky rozmanitých," uvedl porotce Tomáš Vojkůvka.

Festival se bude konat ve Světě techniky v Dolní oblasti Vítkovice a vedle filmové přehlídky tradičně nabídne i doprovodný program. Středa bude zaměřena na žáky základních škol, pro které jsou připraveny například přednášky o rostlinách nebo o zahrádkářství. Pro střední školy bude ve čtvrtek na programu například vystoupení popularizátora vědy Michaela Londesborougha.

Promítání festivalových snímků pro veřejnost bude ve středu od 16.00 a je přístupné zdarma. Slavnostní vyhlášení vítězů a zakončení festivalu za účasti herce Ondřeje Vetchého, který se letos ujal role prezidenta festivalu, se uskuteční ve čtvrtek od 18.30.

Loni odborná porota hodnotila přes 30 dokumentů. Hlavní festivalovou cenu získal Michal Gálik za snímek Na křídlech divokých koní.

Autor: ČTK Foto: , t-film.cz

Další čtení

Obrázek: Antonio Salieri, Joseph Willibrord Mähler. Zdroj: Wikimedia Commons, volné dílo.

Zájem o "kouzelné tóny" Salieriho hudby oživila až fáma o vraždě Mozarta

Kultura
5. 5. 2025

Hip Hop není jen hudebním žánrem, patří k němu i styl oblékání, mluvy či tance

Kultura
4. 5. 2025
ilustrační foto

Lady Gaga přilákala na Copacabanu 2,1 milionu fanoušků

Kultura
4. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ