Michálkův snímek Pohádkář přijde do kin 6. listopadu

Kultura
26. 6. 2014 11:11
Režisér Vladimír Michálek.
Režisér Vladimír Michálek.

Nový český film Pohádkář natočil režisér Vladimír Michálek s Jiřím Macháčkem, modelkou Evou Herzigovou a Annou Geislerovou v hlavních rolích. Moderní love story o muži uvězněném ve vlastních lžích a vztazích ke dvěma ženám se v kinech objeví od 6. listopadu. Hlavním partnerem byla televize Nova, distributorem bude společnost Falcon, oznámila to mluvčí projektu Uljana Donátová.

"Scénář k filmu napsal na motivy bestselleru Báry Nesvadbové Marek Epstein, s nímž Michálek spolupracoval i na svém předchozím snímku Posel. Celý příběh je nově zarámován pátráním po identitě neznámého muže, díky tomu se detektiv Roth dostává doprostřed příběhu lásky, vášně a nevěry a jejích dramatických vyvrcholení," uvedla Donátová.

Hlavní hrdina - Pohádkář - žije dva souběžné životy, které naplňuje vztahem k dvěma ženám. Klasické schéma nevěry je zde však poněkud posunuté - Pohádkář své vztahy vnímá opravdově a nedokáže se oddělit od pasti vlastních lží.

"Je to jakási skládanka, která, jak doufám, bude neustále držet diváka v napětí. Nejedná se zde totiž o klasickou lineární linku vyprávění. Příběh se odehrává v mnoha časových rovinách, každá situace je pro diváka zajímavá. Nic zde není jen tak a vše má svůj smysl.

Každý detail, každé aranžmá. Prostě se musí jednat o kompaktní celek ve všech složkách. A to je pro mne asi ten nejvíc vzrušující prvek celého filmu. Udržet vše pohromadě, aby to dokonale fungovalo," komentoval to režisér Vladimír Michálek.

V atraktivním milostném příběhu se vedle zkušených herců - Jiřího Macháčka a Anny Geislerové - představí poprvé v českém filmu jako herečka Eva Herzigová. Světová top modelka má už herecké zkušenosti ze zahraničních snímků, hrála například v německých, francouzských, italských a amerických filmech. V roli detektiva, který odhaluje drama nevěry a touhy, se představí Matěj Hádek. Hudbu k filmu složil Roman Holý.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šimánek Vít

Další čtení

Benefiční koncert v pražském Karlíně dnes zahájí letošní festival ZUŠ Open

Kultura
14. 5. 2025

Herec Robert De Niro získal v Cannes Zlatou palmu za celoživotní přínos filmu

Kultura
13. 5. 2025
Jiří Bartoška

Bartoška zůstane prezidentem festivalu ve Varech. In memoriam

Kultura
13. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ