Na premiéru Čtyřlístku si počkáme, může za to technika

Kultura
23. 1. 2013 10:13
Legendární čtyřlístek se připravuje na cestu do kin.
Legendární čtyřlístek se připravuje na cestu do kin.

Kolaps techniky způsobil, že se premiéra animovaného filmu režiséra Michala Žabky Čtyřlístek ve službách krále opozdí. V původním termínu 31. ledna to rozhodně nebude, producenti chtějí snímek uvést do kin nejpozději v březnu. Oznámila to Mária Dufková ze společnosti Bio Illusion.

"Shořelý server a zkrat dalších počítačů způsobily v době Vánoc ztrátu části dat - to je příčina, proč se nedostane tento snímek včas do kin," vysvětlil producent Miloslav Šmídmajer. Podle něj se snažilo studio výpadek dohnat a chybějících zhruba pět minut nahradit záběry v takzvaného playblastu.

"Producenti ale rozhodli, že vedle velice povedených scén vypadají tyto záběry nehotově a divák by tak přišel o dokonalý zážitek," dodal Šmídmajer. Premiéra filmu, který na plátno přivede po 44 letech od jejich zrodu nejoblíbenější domácí komiksové postavičky Fifinku, Myšpulína, Bobíka a Pinďu a s nimi i krále Rudolfa, lva Aurixe, alchymistu Kelleyho a démona zkázy Zimozela, které nakreslil výtvarník Jaroslav Němeček, by se tak podle něj měla uskutečnit nejpozději do konce března.

Snímek vzniká ve studiu Alkay Animation Prague, kde na něm pracovalo přes čtyřicet animátorů z celého světa. Základem byl námět a scénář Hany a Josefa Lamkových. Producenty jsou Miloslav Šmídmajer ze společnosti Bio Illusion a Aleš Tříska z distribuční firmy Cinemart.

Komiks Čtyřlístek se zrodil v roce 1969. Hlavní čtveřici namluvili Tereza Bebarová, Karel Heřmánek, Ondřej Brzobohatý a Bohdan Tůma. Dalším propůjčí hlasy například Vladimír Brabec, Jiří Lábus, Dalimil Klapka, Pavel Kříž, Petr Nárožný, Vladimír Javorský a Ota Jirák. Podle Šmídmajera půjde o dobrodružný příběh s komediálními prvky. Rozpočet filmu, který podpořil fond kinematografie, by se měl vejít do 30 milionů korun.

Režisér, scenárista, výtvarník a filmový architekt Michal Žabka na Čtyřlístku vyrůstal. Jeho sešity si prý prohlížel už v době, kdy ještě neuměl číst.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Řemeslo je zachráněno. Tým bednářů Prazdroje přijal osmého člena

Kultura
9. 9. 2025
Chuck Norris v klidovém stavu

Chuck Norris dorazí na podzim do Prahy. Přežije to Praha?

Kultura
9. 9. 2025
Karlův most - ilustrační foto

Nejen Karlův most a Hrad. Brownova kniha vede i do krytu pod Folimankou

Kultura
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ