Třetí díl animáku Auta odsunul příběh o pirátech na vedlejší kolej

Kultura
19. 6. 2017 16:45
Snímek z filmu Auta 3.
Snímek z filmu Auta 3.

Třetí pokračovaní animovaného snímku Auta odsunulo z prvního místa víkendové návštěvnosti kin pátý díl Pirátů z Karibiku s podtitulem Salazarova pomsta. Slavný závoďák Blesk McQueen při svém premiérovém víkendu přilákal téměř 65 tisíc malých i velkých diváků, kteří v pokladnách kin nechali přibližně devět milionů korun. Na svých stránkách o tom v pondělí informovala Unie filmových distributorů (UFD).

Piráti z Karibiku, kteří po třech týdnech vedení skončili na druhém místě, za měsíc od uvedení snímku v českých kinosálech zaznamenali více než 396 tisíc návštěvníků a tržby 59,28 milionu korun. Na třetím místě skončil americký snímek Mumie s Tomem Cruisem. Za dva týdny na něj přišlo do kin přes 63 tisíc lidí, kteří za vstupenky utratili 9,86 milionu korun.

Trailer k filmu Mumie:

Na čtvrtém místě do žebříčku vstupuje film Pobřežní hlídka. Snímek vycházející z populárního seriálu, v němž před lety David Hasselhoff upoutával svaly a Pamela Andersonová křivkami v jednodílných plavkách, si našel přes 20 tisíc premiérových diváků. Na páté místo z předchozího třetího klesla akční sci-fi Wonder Woman. Neporazitelná bojovnice za tři týdny zaznamenala přes 70 tisíc návštěvníků a tržby 10,48 milionu korun.

Trailer k filmu Auta 3:

Z českých filmů skončila na 10. místě komedie Špunti na vodě, která má po deseti týdnech promítání na kontě téměř 268 tisíc diváků. Na 19. příčce je snímek Zahradnictví: Rodinný přítel režiséra Jana Hřebejka popisující milostné drama v období protektorátu.

Ve čtvrtek do tuzemských kin dorazí americká komedie Holky na tahu a páté pokračování série Transformers, tentokrát s podtitulem Poslední rytíř.

Trailer k filmu Holky na tahu:

Autor: ČTK Foto: , youtube

Další čtení

Frankfurtský rozhlasový symfonický orchestr dnes otevře Dvořákovu Prahu

Kultura
5. 9. 2025
Manželka prezidenta Eva Pavlová (uprostřed) si prohlíží za doprovodu ředitele Pražské paroplavby Pavla Máchy exponáty při otevření prvního Muzea paroplavby v Česku na palubě historického parníku Vyšehrad, 4. září 2025, Praha.

Česko má první muzeum paroplavby. Na parníku. Otevřela ho první dáma

Kultura
Aktualizováno: 4. 9. 2025 16:09
Bukurešť, Rumunsko - 7. prosince 2022: Velký transparent s knihou Matthewa Perryho „Přátelé, milenci a velká hrozná věc: Paměti“ na knižním veletrhu Gaudeamus.

Dealerka „Chandlerovi“ z Přátel dala ketamin. Přiznala se, hrozí jí až 65 let

Kultura
3. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ