Bláznivá noc krále popu. Hotová za tři týdny

Kultura
8. 2. 2016 04:45
Sir Elton John.
Sir Elton John.

Na klavír se naučil ve čtyřech a v jedenácti začal studovat na Královské hudební akademii. Má na kontě více než 300 milionů prodaných desek, v roce 1998 dostal od královny šlechtický titul. Siru Eltonu Johnovi právě vychází nové album. Už třiatřicáté.

Táhne mu sice na sedmdesátku (oslaví ji příští rok), ale nemá ani pomyšlení na to, že by zvolnil nebo snad bilancoval. Naopak, v těchto dnech mu vyšla nová deska Wonderful Crazy Night, která si neklade za cíl nic menšího, než posluchače potěšit a uvést ho do příjemné nálady. Nemyslete, to není tak málo, jak by se na první pohled mohlo zdát. Málokdo dokáže produkovat vkusnou, v tom nejlepším slova smyslu uživatelsky příjemnou a vstřícnou hudbu s takovou noblesou a samozřejmostí jako právě sir Elton Hercules John.

V dobách, kdy i mnohem mladším popovým hvězdičkám trvá měsíce a roky, než přijdou s kýženou novou deskou, se veterán Elton pyšní obdivuhodně rychlým tempem. Novinku dle svých slov natočil za pouhé tři týdny. "Udělali jsme jednu písničku denně. Složil jsem ji, nahrál, dotáhl, nazpívaly se doprovodné vokály a jelo se na další. Během sedmnácti dní jsme takhle dali dohromady čtrnáct věcí," popisuje vznik svého třiatřicátého alba. Celkem se jeho desek prodalo již přes 300 milionů kusů.

"Pro mě je to deska plná radosti a štěstí. Jako kdybych se na ní vracel až někam do 70. let, i když samozřejmě zní zcela současně," dodává na konto nové nahrávky. Výrazný tvůrčí vklad na ní má Johnův neodmyslitelný skladatelský partner, textař Bernie Taupin.

Čtěte TÝDEN!* Jaké byly muzikantské začátky sira Eltona Johna?

* Jak vznikl jeho pseudonym a proč nevystupuje pod svým jménem?

* Které jsou jeho nejúspěšnější hity?


ODPOVĚDI NA TYTO OTÁZKY A MNOHO DALŠÍHO SE DOČTETE V NOVÉM ČÍSLE ČASOPISU TÝDEN, KTERÉ JE PRÁVĚ V PRODEJI.

Autor: Jindřich GöthFoto: ČTK , PA/Yui Mok

Další čtení

Koncert AC/DC v pražských Letňanech nabídl očekávanou rokenrolovou zábavu

Kultura
26. 6. 2025
V Oblastním muzeu v Ústí nad Labem zahájili výstavu Lidové podmalby na skle severočeské sklářské oblasti, která mapuje historii lidové podmalby z oblasti hornatých severních Čech, 26. června 2025, Ústí nad Labem.

Ústecké muzeum vystavuje lidové podmalby na skle ze severu Čech

Kultura
26. 6. 2025

Prahu zaplavili fanoušci s logy AC/DC na hrudi, v baru se nechávají tetovat

Kultura
26. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ