Duran Duran vystoupí v Praze

Kultura
27. 6. 2012 12:00
Duran Duran v akci.
Duran Duran v akci.

Jedna z nejúspěšnějších anglických popových kapel 80. let Duran Duran ve středu vystoupí v pražské O2 areně. Do Prahy zavítá po sedmi letech a v rámci svého letošního turné All You Need Is Now nabídne své největší hity, ale i nové skladby ze stejnojmenného alba. V roli předkapely koncert zahájí tuzemská elektropopová skupina Cartonnage.

Kapela Duran Duran, která svými videoklipy oslovila první generaci diváků MTV, zahraje podle pořadatelů vedle novinek i staré hity jako Wild Boys, Rio, Girls On Film, The Reflex, A View To A Kill, Notorious či Ordinary World.

Duran Duran vyjeli na světové turné krátce po vydání svého nejnovějšího alba All You Need Is Now loni na jaře. Po odehrání několika koncertů v Evropě a Severní Americe vyjeli členové kapely na sérii koncertů v jihovýchodní Asii a Austrálii. Pro velký úspěch se nyní vracejí do Evropy.

Birminghamská kapela pojmenovaná podle zloducha ze slavného komiksu a kultovního filmu Barbarella patřila na počátku 80. let mezi komerčně nejúspěšnější soubory. Celkem skupina vytvořila 13 studiových alb a prodala přes 85 milionů hudebních nosičů. Získala za ně mimo jiné dvě ceny Brit Awards a dvě Grammy.

Autor: ČTK Foto: Karel Šanda

Další čtení

Ghostface řádil v pražském kině

Kultura
27. 2. 2026
Bryan Adams: Roll With The Punches

Rocková legenda Brian Adams se vrací do Prahy

Kultura
27. 2. 2026

Ústecké muzeum představuje na nové výstavě svět podle rostlin

Kultura
26. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ