Favority na Anděly jsou Kryštof, Boris Carloff a Zrní

Kultura
18. 2. 2013 17:35
Kryštof se může stát skupinou roku.
Kryštof se může stát skupinou roku.

Akademie populární hudby v pondělí zveřejnila nominace na letošní Ceny Anděl. Favoritem je skupina Kryštof se šesti nominacemi. Boris Carloff, nedávný vítěz ceny Apollo udílené hudebními publicisty, má nominace čtyři včetně jedné v žánrové kategorii. Kapela Zrní má dvě nominace mezi hlavními cenami a dvě nominace v cenách žánrových.

Skupinou roku se může stát Charlie Straight, Kryštof nebo Zrní, zpěvákem roku Boris Carloff, Vojtěch Dyk nebo Richard Krajčo a nejlepší zpěvačkou Lucie Bílá, Iva Bittová nebo Aneta Langerová. Na objev roku kandiduje kapela A Banquet, Boris Carloff a Zrní.

Novinkou letošních cen je mezi žánrovými cenami kategorie Punk a hardcore, v ní jsou nominovaní Drom, Pipes and Pints, See You In Hell a The Unholy Preachers.

Před letošním 22. ročníkem hudebních cen doznala změn Akademie populární hudby, která ceny udílí. Nově vznikl Výbor Cen Anděl, který vytipoval osobnosti a znalce hudební scény. V nové akademii jich zasedne téměř 130 a oproti minulým létům členy nebudou zástupci gramofirem ani manažeři umělců. Osloveni naopak byli novináři, televizní a rozhlasoví publicisté a dramaturgové či prodejci hudby, kteří českou scénu systematicky sledují, řekl novinářům člen výboru Jan Kábrt.

Ceny budou vyhlášeny 16. března v Průmyslovém paláci v přímém přenosu České televize. Žánrové ceny se budou rozdávat 8. března v Paláci Akropolis, jejich vítězové budou představeni v rámci hlavního slavnostního večera, který bude moderovat Leoš Mareš.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Galerii v prosklené novostavbě u Čechova mostu otevřela výstava Bod 0

Kultura
10. 9. 2025

V Plzni začíná festival Divadlo, nabídne hry 25 souborů z Evropy i z Česka

Kultura
10. 9. 2025
ilustrační foto

Řemeslo je zachráněno. Tým bednářů Prazdroje přijal osmého člena

Kultura
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ