Na svět internetové generace se zaměří festival Utubering, který se koná v sobotu 27. června v pražských Letňanech. V programu, rozděleném do čtyř tematických zón, vystoupí videoblogeři a hudebníci, kteří svou popularitu získali především díky internetovým fanouškům a podle pořadatelů jsou tak typickými představiteli takzvané "generace Z".
Akce se uskuteční na letňanském letišti na půdorysu prstence. V každé ze zón, jež nesou názvy Gaming, Beauty&Fashion, Entertainment a Music, je připraven celodenní program sestavený jednotlivými účinkujícími. "Naším přáním bylo, aby fanoušci poznali i reálné světy svých hvězd a mohli se s nimi zabavit i mimo obrazovky. Za jeden den si tak návštěvník odnese desítky zážitků s jeho oblíbenými videoblogery či hudebními umělci," uvedl hlavní dramaturg festivalu Michal Šamánek.
V zóně Gaming si účastníci kromě počítačových her mohou vyzkoušet například parkour, který předvede youtuber Šimon Vojta vystupující pod přezdívkou Smusa. Módním vlogerkám pak bude věnovaná část Fashion, jež nabídne kosmetické tipy, módní show nebo Čaj s Teri, jak je nazváno setkání s populární českou vlogerkou Terezou Hodanovou, známou jako Teri Blitzen. Mezi účinkujícími nebudou chybět ani blogeři Jirka Král nebo Gogoman.
Na centrálním pódiu se během dne vystřídá několik hudebníků a kapel, které si kromě festivalové show připravily rovněž krátký program do hudební sekce. Návštěvníci v ní uvidí například poetickou chvilku s Lipem nebo streetball s ATMO Music. Mezi dalšími aktéry budou například kapely Slza, Mandrage či Kontrafakt.
Součástí doplňkového programu bude rovněž rodičovský koutek. "Chceme se věnovat i rodičům, kteří musí své juniory doprovodit na akci. Představíme jim světy, kterými jejich následovníci žijí a poradíme jim o v tématech ochrany dětí na internetu, hráčských závislostech, nebo z těch pozitivních - jak se z jejich dětí mohou také stát úspěšní tvůrci," dodala ředitelka akce Andrea Hurychová.