Hlavní hvězdou Frenštátského klavírního festivalu, který se 19. a 20. května uskuteční ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku, bude opět světově uznávaný klavírista Martin Kasík. Vystoupí se svými hosty, například s houslistou Ivanem Ženatým a harfistkou Kateřinou Englichovou. Za pořadatele to řekl ředitel pořádající Základní umělecké školy Frenštát pod Radhoštěm Vladimír Vondráček.
Kasík, který je frenštátským rodákem a absolventem tamní základní umělecké školy, uspořádání festivalu před časem osobně inicioval. "Jedním z hlavních cílů je přivádět do Frenštátu nejlepší české i světové interprety, kteří přednesou stěžejní díla klavírní a komorní literatury. Letos se uskuteční ve velkém sále kulturního domu dva koncerty s profesionálními umělci," řekl Vondráček.
Z prestižních interpretů se kromě Kasíka představí houslista Ivan Ženatý, Vilém Veverka hrající na hoboj a Kateřina Englichová s harfou. Kromě koncertů je připraven i doprovodný program festivalu, jako například výstava děl výtvarníka Dominika Petra. Připravují se i speciální neboli mistrovské lekce pro mladé klavíristy vedené přímo Kasíkem. Prostor dostane osm vybraných hudebníků. "Každý účastník masterclass bude mít aktivní práci s Martinem Kasíkem nad připraveným repertoárem. Akce je určená zejména pro zájemce ze základních uměleckých škol a konzervatoří," řekl Vondráček