Německá rocková skupina Scorpions zahraje v Ostravě

Kultura
27. 3. 2017 14:32
Německá rocková skupina Scorpions se vrátí do Česka.
Německá rocková skupina Scorpions se vrátí do Česka.

Německá rocková skupina Scorpions zahraje letos v Ostravě. V prosinci vystoupí v Ostravar Aréně. Koncert je součástí světového turné, které kapela zahájila v roce 2010. Zahraje na něm průřez tvorbou z více než padesátileté kariéry. Řekl to Petr Novák z pořádající agentury. Koncert se uskuteční 3. prosince. Předprodej vstupenek pořadatelé zahájí 29. března.

Kapela založená v roce 1965 nabídne své největší hity Wind of Change, Rock Like a Huricane nebo Still Loving You. Ze zakládající sestavy se v Ostravě představí pouze kytarista Rudolf Schenker. Skorpions nyní dále tvoří zpěvák Klaus Meine, kytarista Mathias Jabs, baskytarista Pavel Maciwoda a bubeník James Kottak.

Skupina v roce 2010 vyjela na rozlučkové turné, kdy oznámila konec kariéry. Loni však vydala nové album a nadále vystupuje. Za dobu své kariéry muzikanti z Hannoveru spolupracovali s Berlínskou filharmonií, vyzkoušeli si elektronické experimenty a vydali akustickou desku. Jejich píseň Wind of Change se stala jedním ze symbolů pádu Berlínské zdi v roce 1989.

Na vrcholu popularity kapela byla v 80. letech. Z roku 1984 pochází deska Love At First Sting, která je fanoušky považovaná za jejich nejlepší.

V Česku Scorpions vystupují poměrně často, naposledy hráli loni v únoru v pražské O2 areně. Na koncert tehdy přišlo podle pořadatelů 15 tisíc lidí.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Krumphanzl Michal, youtube

Další čtení

V Praze dnes začíná multižánrový festival United Islands of Prague

Kultura
1. 5. 2025

Fušeři, debut ředitele hobbymarketu, vstupují do Divadla na Zábradlí

Kultura
29. 4. 2025
Zlatý svatováclavský dukát

Kolik stojí dukát? Ten svatováclavský se vydražil za skoro osm milionů

Kultura
28. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ