Paul McCartney v minulosti nemluvil často o svých hudebních vzorech a umělcích, kteří ho při psaní písní inspirovali. To se ale změní v únoru, na kdy je naplánované vydání alba, na kterém svým hrdinům vzdá hold.
Na 7. února letošního roku je ohlášeno vydání desky s názvem Kisses on the Bottom, kde Paul McCartney představuje písně těch, kdo ho přivedli ke skládání, ale zároveň i několik svých nových kompozic, které jsou právě těmito umělci inspirované.
"Nad tímto projektem jsem přemýšlel už řadu let, ale tentokrát jsem si řekl, že pokud takové album nenatočím teď, tak už ho nenatočím nikdy," uvádí k celému projektu sám autor. Deska vznikala v legendárních Capitol Studios v New Yorku, Los Angeles a Londýně pod producentskou taktovkou cenami Grammy ověnčeného Tommyho LiPuma a zpěvačky a skladatelky Diany Krall a její kapely.
Natáčení byla pro samotného McCartneyho úplně novou zkušeností. Jde totiž o první desku, na které se představuje pouze jako zpěvák. "Celé natáčení bylo velmi spontánní až organické, dávalo mi vzpomenout na dobu s The Beatles. Tehdy jsme prostě přišli s písní, dali ji do placu a zkoušeli ji nahrát mnoha způsoby a v mnoha aranžích, dokud jsme nebyli spokojeni," dodává McCartney.
Na albu, na kterém vzpomíná například i na tvorbu takových legend, jakými byli Fred Astaire, Harold Arlen či Cole Porter, hostují i Stevie Wonder a Eric Clapton. Jde o další dvě hudební osobnosti, které jsou pro McCartneyho taktéž velkými hudebními vzory.










