Na festivalu Pražské jaro ve Dvořákově síni Rudolfina zazpívají mezzosopranistka Dagmar Pecková a tenorista Štefan Margita. Pěvce doprovodí orchestr PKF - Prague Philharmonia s dirigentem Stanislavem Vavřínkem. Pecková s Margitou loni zahájili společné turné s názvem Začínáme končit.
Pecková se pravidelně objevuje na koncertních pódiích i operních scénách evropských metropolí. Je laureátkou řady pěveckých soutěží. Byla dlouholetou členkou ansámblu německé Státní opery v Berlíně. Slovenský rodák Margita patří k vyhledávaným interpretům oper Leoše Janáčka - roli Laca (Její pastorkyňa) ztvárnil prakticky ve všech předních operních domech v Evropě a Japonsku, v roli Luky/Filky Morozova (Z mrtvého domu) roku 2009 debutoval v Metropolitní opeře v New Yorku.
Festivalový koncert se uskuteční i v netradičních prostorách mezi historickými automobily, lokomotivami a aeroplány v Národním technickém muzeu. Americkou swingovou hudbu třicátých let zde zahraje Swing Band Jana Matouška. Navazuje na působení Pražského swingového orchestru, který Matoušek s přáteli založil v dubnu 1994. Ke studiu jim slouží originální nahrávky. Kromě mikrofonu pro zpěv a sóla hrají akusticky. Výsledkem je měkký, přívětivý zvuk, se zachováním přirozených dynamických poměrů mezi nástroji.
Exponáty v dopravní hale Národního technického muzea 'naslouchaly' koncertům mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro již v minulosti.
Například před dvěma lety zde vystoupili do dlouhých bílých hábitů oblečení členové souboru Schola Gregoriana Pragensis pod uměleckým vedením Davida Ebena. Koncert s názvem Člověk putující (Homo viator) nabídl gregoriánské chorály kombinované s mluvenými vstupy Ebenova bratra Marka.
Vyprodaný koncert navázal na předchozí ročník Pražského jara, kdy na stejném místě Agon Orchestra pod vedením Petra Kofroně připomněl sté výročí narození a zároveň dvacáté výročí úmrtí průkopníka nové hudby a estetiky Johna Cage.