Radima Hladíka posmrtně ocenili na koncertu Lucie, cenu převzal syn

Kultura
25. 8. 2017 07:10
Hudební skupina Lucie.
Hudební skupina Lucie.

Na koncertu skupiny Lucie, který se ve čtvrtek večer v rámci otevření festivalu filmové hudby Soundtrack uskutečnil na fotbalovém stadionu v Poděbradech, obdržel cenu festivalu in memoriam Radim Hladík. Cenu předali jeho synovi Radimu Hladíkovi mladšímu a manželce Zlatě Hladíkové autor festivalové ceny a jeden ze zakládajících členů výtvarné skupiny Tvrdohlaví Stefan Milkov a kytarista Michal Pavlíček.

Poté publikum rozezpívala píseň Amerika ze stejnojmenného filmu Vladimíra Michálka, v níž se vedle hostujícího Pavlíčka jako kytarista představil i výtvarník Milkov.

"Cenu Radim dostal za celoživotní přínos k filmové hudbě a hudbě jako takové. Zároveň je to poděkování za spolupráci se skupinou Lucie, byl skvělý kolega a kamarád," řekl ředitel festivalu a klávesák Lucie Michal Dvořák. "Soška pro Radima je vůbec první ocenění v historii festivalu Soundtrack Poděbrady," dodal.

Jedinému letošnímu vystoupení Lucie doprovázeném projekcí ukázek z archivních záběrů kapely a videoklipů aplaudovalo podle pořadatelů na 7000 návštěvníků. Zazněly starší písně Lucie jako Sen, Troubit na trumpety by se nám líbilo, Oheň nebo Pohyby i hit spřízněné kapely Wanastowi Vjecy Tak mi to teda nandey, kterou Robert Kodym věnoval zesnulému režisérovi Vadislavovi Kvasničkovi. Pavlíček se ještě objevil jako host ve skladbě Krev a r'n'r.

Kapela Lucie v dubnu oznámila, že na jaře příštího roku vydá po 16 letech nové album s názvem EvoLucie. Halové turné pak v sestavě David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. a Michal Dvořák zahájí až 13. listopadu 2018 v ostravské Ostravar Aréně.

Mezinárodní festival Soundtrack, který nabízí filmovou hudbu, nové formy umění, multimédia a moderní technologie, budou Poděbrady v prostředí barokního zámku a lázeňského parku hostit do 27. srpna. Akce navazuje na loňský zkušební ročník.

V pátek bude hlavní část hudebního programu patřit premiéře českého skladatele a držitele několika Českých lvů za filmovou hudbu Jana P. Muchowa, který představí svůj projekt The Antagonists. Ve stejný den přiláká známými filmovými písničkami zejména rodiny s dětmi Jaroslav Uhlíř.

V sobotu zahraje s Filharmonií Hradec Králové Oscarem oceněný italský skladatel Nicola Piovani a na stěnu zámku se uskuteční velkoplošná projekce filmu Tři oříšky pro Popelku s hudbou Karla Svobody v podání symfonického orchestru. Pavoni a Svoboda také dostanou festivalovou cenu. Za zesnulého Svobodu ji převezme jeho dcera, fotografka Jana Wallace Svobodová.

Festival zakončí půlnoční koncert HBO v okolí zámku, kde mohou zájemci za doprovodu symfonického orchestru sledovat ukázky ze seriálů Hra o trůny, True Blood a dalších promítaných na stěnu zámku. Více informací se nachází na stránkách festivalu.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Kamaryt Michal

Další čtení

Zemřel Jiří Bartoška

Kultura
8. 5. 2025
ilustrační foto

Šumperk bude hostit gastrofestival Menu světa, nabídne pokrmy pěti kontinentů

Kultura
8. 5. 2025
Slovenský fotograf Robert Vano zahájil jeho autorskou výstavu a současně pokřtil novou knihu, 6. května 2025, Praha.

V Tančícím domě bude do října retrospektivní výstava fotografa Roberta Vana

Kultura
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ