Devátý KomiksFEST nabídne bitvu kreslířů, superhrdiny i divadlo

Kultura
30. 10. 2014 10:09
Bulharský tvůrce Alex Maleev bude zastupovat moderní superhrdinský komiks.
Bulharský tvůrce Alex Maleev bude zastupovat moderní superhrdinský komiks.

Vernisážemi dvou výstav a divadelním představením (S)He Is Nancy Joe, jehož jevištní podobu výrazně inspiroval komiks, začal ve středu v Praze devátý ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST. Přehlídka potrvá do neděle a na programu má prezentaci nových knih, hostů z řad komiksových tvůrců, výstavy, filmy, divadelní představení, workshopy, autogramiády a besedy. Tradiční komiksová sobota se uskuteční 1. listopadu v MeetFactory.

Tam bude ve třech sálech probíhat různorodý doprovodný program pro komiksové fanoušky všech generací. Uskuteční se i komiksová bitva, pořadatelé pozvali české autory ze sdružení DRAWetc. do arény R.A.W. Art Wrestlingu, kde se utkají s legendou chorvatské nezávislé scény Igorem Hofbauerem nebo hlavním hostem festivalu Bulharem Alexem Maleevem, který se se svou expresionistickou kresbou prosadil v USA v moderním superhrdinském komiksu.

Interaktivní komiks Out of Somalia se odehrává v keňském uprchlickém táboře Dadáb.Bitva bude zároveň návratem do předpočítačové, analogové doby a každý z tvůrců si vybere svou oblíbenou tradiční výtvarnou techniku. Výsledné kresby a malby pak budou v rámci večera vydraženy ve prospěch Lékařů bez hranic. Ti budou na KomiksFESTu představovat svůj interaktivní komiks Out of Somalia upozorňující na osud největšího světového uprchlického tábora Dadáb v Keni.

V sobotu se uskuteční i tradiční dětské dílny, křty komiksů (Dan Černý, Vhrsti), vyhlašování cen Muriel a Arnal, diskuse a autogramiády - třeba právě s Maleevem, jemuž u příležitosti KomiksFESTu vychází pokračování slavné Vrány Jamese O´Barra s podtitulem Mrtvá doba.

Festival má také novou programovou linii zaměřenou na nezávislé počítačové hry, pro zájemce je připraveno množství přednášek, workshopy i stánky nakladatelů. Více o programu lze nalézt na www.komiksfest.cz.

Autor: ČTK Foto: www.dadaabcomics.msf.ch/de/, www.maleev.com

Další čtení

Sedm filmů dnes v pražských kinech zahájí 20. ročník Pragueshorts Film Festivalu

Kultura
25. 2. 2026

Horácké divadlo chystá na sobotu premiéru komedie Jak utopit dr. Mráčka

Kultura
24. 2. 2026

Soutěž o vstupenky na koncert Katapult 50

Kultura
23. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ