Několik českých umělců, kteří dlouhodobě pracují se světlem, představí audiovizuální výstava Editions of Light. Začne dnes v holešovické The Chemistry Gallery jako součást festivalu Lunchmeat, který letos již popáté ukazuje propojení elektronické hudby a vizuálního umění. Festival trvá od konce března celý měsíc a přesouvá se i ven se stále oblíbenějším videomappingem.
Ve spolupráci s autory projektu Vetřelci a volavky, kteří pečují o opomíjená a zapomenutá sochařská díla z doby normalizace, připravili na dnešní večer projekci na betonový reliéf na Pankráci, respektive na Zeleném pruhu. Geometrický reliéf rozpohybuje svou projekcí autorská dvojice Pavel Karous a Jiří Rouš. Slibují také přednášku o vzniku pankráckého sídliště a jeho proměnách v čase.
Prostor The Chemistry Gallery se ode dneška do soboty promění v laboratoř projektovaného světla. Přehlídka má prezentovat různá spektra, ve kterých světlo figuruje jako tvůrčí prvek uměleckého díla.
Výstavy se zúčastní třeba Daniel Hanzlík, který podle pořadatelů patří již delší dobu ke špičce české audiovizuální scény. Dan Gregor patří k průkopníkům videomappingu a interaktivní světelné instalace v Čechách. Je členem umělecké skupiny The Macula, která patřila k nejvýraznějším autorům loňského říjnového festivalu světla Signal.
Richard Loskot se letos podruhé dostal mezi finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého. Jeho experimenty se světlem a časovou relativitou jsou známé podobně jako světelné instalace Prokopa Bartoníčka. Ten v rámci výstavy Editions of Light představí novou techniku práce se světlem.
Michal Pustějovský je čerstvým absolventem ateliéru Nových médií na AVU, momentálně žije a pracuje v Londýně. Výčet vystavujících uzavírá laserový experimentátor Jan Hladil a minimalista Robert Palkovič, student FAMU.