"Nejlepší práci na světě" vyhrál <span>britský potapěč</span>

Relax
6. 5. 2009 10:09
Ben Southall vyhrál práci snů.
Ben Southall vyhrál práci snů.

Tropický ostrov Great Barrier Reef.Plavat v křišťálových vodách nádherného ostrova, zkoumat jej a zavěšovat fotky z jeho romantických zákoutí na internet. A odpočívat. To je práce snů, kterou vyhrál čtyřiatřicetiletý Brit Ben Southall.

Muž mnoha dobrodružných profesí porazil téměř 35 tisíc uchazečů o "práci snů" a nyní se nastěhuje do luxusního plážového domu se třemi ložnicemi na australském ostrově Hamilton. Potapěč, instruktor bungee jumpingu a charitativní pracovník vyhrál soutěž o Nejlepší práci na světě a stal se správcem tropického ostrova s půlročním platem 150 tisíc australských dolarů (asi dva miliony korun). 

Ben Southall vyhrál práci snů."Miluju objevování nových míst," řekl Ben Southall v úvodním medajlonku, který poslal do soutěže. "Minulý rok jsem sjezdil celou Afriku, křižoval jsem pouště, lezl po horách, běžel maraton, skákal bungee, jezdil na horském kole, potápěl se a šnorchnoval, kde se dalo, protože se v podstatě cítím jako ryba ve vodě," vypráví.

Southall patřil k posledním šestnácti vybraným finalistům, kteří strávili na ostrově Hamilton v pásmu Velkého bariérového útesu čtyři dny. Absolvovali rozhovory a další testy včetně šnorchlování či běhání, procházek po bílých plážích i odpočinku v lázních.

"Doufám, že se mi podaří splnit všechna očekávání," řekl Brit, který občas jezdí také na pštrosech a do nové práce s sebou vezme prý i přítelkyni.

Celá akce, do níž se zapojili lidé z téměř dvou set zemí světa, je součástí propagační kampaně, s jejíž pomocí chtějí úřady v australském Queenslandu podpořit cestovní ruch. Za 1,7 milionu australských dolarů (asi 25 milionů korun) se jim kampaň, která vyvolala globální odezvu, podle řady odborníků podařila. Ostrov Hamilton s bílými písčitými plážemi leží zhruba 950 kilometrů od Brisbane. 

Foto: Profimedia.cz

Autor: ČTK , - lu -

Další čtení

Těšnovské nádraží, cca 1900 – foto anonym (Public Domain), retuš XY (2018), Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0.

Nejkrásnější evropské nádraží sloužilo skoro 100 let, zbourali jej komunisté

Relax
8. 5. 2025

Josef Klíma: Psali mi: „Ty svině, jestli toho nenecháš, uřízneme ti hlavu“

Relax
6. 5. 2025
3/2025 INTERVIEW

VÝHERCI: Soutěž o vstupenky na koncert Ghosh

Relax
5. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ