Loutky Spejbl a Hurvínek si zahrají v seriálu

Relax
20. 8. 2014 14:00
Helena Štáchová oslaví v listopadu kulaté narozeniny.
Helena Štáchová oslaví v listopadu kulaté narozeniny.

V Divadle Spejbla a Hurvínka bude na podzim pěkně živo. Jeho ředitelka Helena Štáchová (69) oslaví v listopadu životní jubileum. A milovníci legendárních českých loutek se mají na co těšit, protože se chystá opravdu pestrý program.

Od začátku července pracovali protagonisté Divadla Spejbla a Hurvínka na speciálním EKO projektu Hurvínkovy toulky divočinou, který bude mít pět dílů a v každém z nich bude učit děti poznávat a chránit přírodu. Vzniklo výukové DVD, na které se mohou těšit děti z českých i německých škol.

Loutky Spejbl a Hurvínek budou pomáhat dětem i s angličtinou. Během prázdnin totiž natočili šedesátidílný seriál Angličtina s Hurvínkem, na jehož scénáři se podílel i British Council. U příležitosti jubilejních narozenin Heleny Štáchové, která svůj hlas propůjčila loutkové postavičce Máničce, jež oslaví v listopadu, bude vydáno nové CD s nahrávkou dětského muzikálu Jak s Máničkou šili všichni čerti.

Autor: - aza -Foto: ČTK/Peška Stanislav, archiv D S+H

Další čtení

ilustrační foto

Bitva u Chlumu ožívá. Stovky vojáků předvedou rekonstrukci jednoho z největších střetů 19. století

Relax
3. 7. 2026
ilustrační obrázek

Úspěch v Zoo Ostrava: Po letech trpělivého seznamování pár korunáčů odchoval mládě

Relax
30. 6. 2026
ilustrační obrázek

Rytířské zbraně i vyšívání. Pardubický zámek láká děti na interaktivní prohlídky

Relax
30. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ