<span>Britský bulvár</span> se nechal napálit od režiséra

Relax
15. 10. 2009 17:03
Jednou z obětí dezinformací byla i zpěvačka Avril Lavigne.
Jednou z obětí dezinformací byla i zpěvačka Avril Lavigne.

Jednou z obětí dezinformací byla i zpěvačka Avril Lavigne.Britský režisér Chris Atkins doběhl několik místních bulvárních listů. Deníky zveřejnily falešné zprávy ohledně hudebních a filmových hvězd, jež jim zaslal. Režisér tak učinil v rámci natáčení dokumentárního snímku Starsuckers, který představí koncem měsíce na londýnském filmovém festivalu.

Atkins a jeho tým se vydávali za svědky událostí, které se měly týkat různých osobností. Zásobili tak několik měsíců falešnými zprávami bulvární deníky a ty je bez ověření zveřejňovaly. K veřejnosti se tak například dostalo smyšlené tvrzení, že zpěvačce Amy Winehouseové začaly hořet vlasy po výbuchu elektrické pojistky při jednom soukromém muzicírování s přáteli.

"Chtěli jsme otestovat, jak pravdivé jsou historky týkající se celebrit, které již zcela opanovaly veškeré aspekty našich nových médií. Zvlášť jsme chtěli zjistit úroveň ověřování faktů, se kterými novináři pracují. Tak jsme vyrobili zcela smyšlené příběhy," řekl režisér britskému deníku The Guardian.

ČTĚTE TAKÉ: Schwarzenegger vytáhl na bulvární fotografy zákon

Záběry z dokumenty Starsuckers.Předmětem nepravdivých informací, které se po zveřejnění v listech rychle šířily i po internetu, se stali také bývalý manžel Madonny Guy Ritchie, zpěvačka Avril Lavigneová, dcera zpěváka Boba Geldofa Pixie Geldofová a další známé tváře hudebního a filmového průmyslu.

Režisér upřesnil, že jeho tým nepožadoval za své vymyšlené zprávy od redakcí peníze. Usoudil však, že prodávat falešné informace bulvárnímu tisku by mohl být snadný způsob, jak rychle přijít k penězům v době nynější ekonomické krize.

Rozhovor s režisérem Atkinsem k dispozici zde.

Foto: CTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

Felinoterapie a pet jóga: Wellness trendy, kdy hledáme klid u koček 

Relax
17. 3. 2026
hrad Kokořín se vypíná v pískovcových skalách Kokořínského dolu, nad údolím říčky Pšovky

Kraj pískovců a jezer slaví jubileum: CHKO Kokořínsko má 50 let

Relax
17. 3. 2026
Orel opičí, zastarale harpyje opičí je vzácný, kriticky ohrožený druh dravce

Filipínský národní symbol má nové mládě, pomohla Liberecká zoo

Relax
16. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ