Signál v metru ještě letos, slibují v Praze. Dohoda je na spadnutí

8. 2. 2017 14:40
Metro (ilustrační foto).
Metro (ilustrační foto).

Pražský dopravní podnik (DPP) schválil znění dohody s mobilními operátory na zavedení mobilního signálu v tunelech metra. Pro pilotní projekt byl vybrán úsek na trase C mezi Roztyly a Muzeem, kde by měl být signál ještě letos. Novinářům to ve středu řekl generální ředitel DPP Martin Gillar. Nyní lze volat pouze v úseku trasy A z Dejvic do Motola.

"Operátoři zrealizují pilotní projekt a my s nimi uzavřeme dlouhodobý kontrakt na pokrytí celé sítě metra mobilním signálem," řekl Gillar. Smlouva s operátory by mohla být podepsána do konce letošního března.

DPP umožní operátorům umístit v tunelech takzvané vyzařovací kabely, operátoři pak podniku poskytnou data o pohybu cestujících. "Ale pouze v rozsahu operativního dopravního průzkumu. Data budou anonymní," řekl Gillar.

Zařízení na pokrytí signálem by měla být v tunelech instalována v noci, kdy je přerušen provoz metra. "Nesmí to ohrozit provoz. Náš požadavek je nula nákladů. Bavili jsme se také o posunování návěstidel a podobně, ale to nepřipadá v úvahu, bezpečnost je na prvním místě," řekl Gillar.

Nyní mohou lidé telefonovat pouze ve stanicích a vestibulech a na trase metra A z Dejvické do Motola. Pokrytí celé sítě metra by mohlo být podle Gillara postupně dokončeno zhruba do tří let.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šimánek Vít

Další čtení

ilustrační foto

Elektrokoloběžka není hračka, řekl soud a a za smrt muže poslal ženu do vězení

Zahraničí
12. 12. 2025

Írán znovu zatkl držitelku Nobelovy ceny. Přišla na pietní akci

Zahraničí
12. 12. 2025
ilustrační foto

Hnutí odporu Černá jiskra zasáhlo dvě ruské lodě. Převážely zbraně a techniku

Zahraničí
Aktualizováno: 12. 12. 2025 17:11

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV