Velký filmový projekt České televize Rozmarná léta českého filmu si stálé diváky našel, není jich však mnoho. O to větší radost má z úterního večera Prima. Show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý vidělo tentokrát podle mluvčí televize Jany Kocové rekordních 1,45 milionu dospělých diváků, tedy více než třetina lidí, kteří se v té době dívali na televizi.
Třetí díl dokumentárního cyklu mapujícího porevoluční vývoj české kinematografie ve stejné době sledovalo na ČT 1 celkem 458 tisíc dospělých diváků, tedy o 45 tisíc více než v případě úvodní epizody. Zatím největší zájem byl o druhý díl, který vidělo 522 tisíc diváků starších patnácti let. V tomtéž čase však sledovalo show Nikdo není dokonalý víc než 1,2 milionu dospělých.
Anketa:
Baví vás staronový pořad Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý?
Dokument, v němž se postupně ke každému roku novodobé české kinematografie vyjadřuje víc než 200 tuzemských osobností českého filmu, tentokrát televize doprovodila komorním snímkem Městem chodí Mikuláš. Film byl u diváků úspěšnější než předchozí snímky Čas sluhů a Něžný barbar - dívalo se na něj 590 tisíc dospělých diváků, tedy více než 17 procent lidí, kteří v dané době seděli u obrazovek.
Prima ve stejné době vysílala svůj publicistický pořad Soukromá dramata. Na reportáže Josefa Klímy a Janka Kroupy se včera dívalo rekordních 871 tisíc dospělých.
Dvacetidílný dokumentární cyklus Rozmarná léta českého filmu natočila pro veřejnoprávní televizi společnost Vachler Art Company režiséra Petra Vachlera. V historickém exkurzu se vyjadřují k filmovému řemeslu herci, režiséři, kameramani, producenti i recenzenti.










