Nový ředitel České televize má být znám 21. září

13. 7. 2011 13:32
Kdo jej vystřídá? Odcházející ředitel Jiří Janeček (ilustrační foto).
Kdo jej vystřídá? Odcházející ředitel Jiří Janeček (ilustrační foto).

Jméno nového ředitele České televize má být známo 21. září. Dohodla se na tom dnes Rada ČT, která schválila harmonogram výběrového řízení na nového šéfa největšího veřejnoprávního média v zemi.

Kandidáti podle schváleného harmonogramu musejí předložit své koncepce nejpozději do 22. srpna. Na jednání Rady ČT pak 7. září bude vybrána pětice kandidátů, kteří postoupí do druhého kola. Ředitel by pak měl být zvolen 21. září, tedy tři týdny po odstoupení Jiřího Janečka. Po přechodnou dobu povede televizi současný Janečkův provozní šéf Vladimír Karmazín.

Rada rozhodnutí o harmonogramu přijala jednohlasně. Přítomni byli poprvé i její nově zvolení členové -  majitel reklamní agentury René Kühn, bývalý šéfredaktor publicistiky na Primě Jiří Závozda a Michal Jankovec, který pracoval jako ředitel České tiskové agentury a v poslední době se věnoval zejména výzkumu veřejného mínění a analýzám zpravodajství. Čtvrtý nově zvolený radní, spisovatel Antonín Bajaja, si svou premiéru odbyl již na předešlém zasedání Rady ČT.

Zájem ucházet se o post ředitele ČT zatím potvrdili tři kandidáti. Bývalý generální ředitel Novy Petr Dvořák, výkonný ředitel hudební TV Óčko Hynek Chudárek a současná šéfdramaturgyně vývoje programu ČT Alena Müllerová. Spekuluje se také o tom, že o uvolněné křeslo by se mohli ucházet ředitel zpravodajství ČT Roman Bradáč nebo výkonný ředitel oddělení nových médií v ČT Milan Fridrich.

 

Autor: -zš- Foto: Robert Sedmík, archiv

Další čtení

Začal Photo Art Fest Znojmo 2026

Znojemský Loucký klášter zaplnilo 3000 fotografií. Začal druhý ročník Photo Art Festu

Kultura
1. 8. 2026
V Dolánkách u řeky Jizery se pro návštěvníky otevřel biotop. Občerstvení zatím v provozu nebude, toalety ano, areál je volně přístupný.

Turnov má po 25 letech nové koupaliště. V Dolánkách vybudoval biotop za 25 milionů

Domácí
1. 8. 2026
ilustrační obrázek

Žena po návratu z Ugandy je v podezření z vysoce nebezpečné nákazy, převážejí ji do Prahy

Domácí
Aktualizováno: 1. 8. 2026 08:12

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ