Zdeněk Šámal kromě zpravodajství povede i publicistiku

14. 10. 2011 15:01
Zdeněk Šámal bude v ČT řídit i publicistiku.
Zdeněk Šámal bude v ČT řídit i publicistiku.

Sloučení redakcí zpravodajství a aktuální publicistiky pod jedno vedení. To je jedna ze změn, které připravuje nový ředitel České televize Petr Dvořák. Obě redakce by podle něj měl vést nový šéf zpravodajství Zdeněk Šámal. Petr Dvořák svůj záměr prozradil na schůzce s poslanci volebního výboru sněmovny.

Pod Zdeňka Šámala by tak kromě hlavní zpravodajské relace Události a kanálu ČT24 nově měly spadat i pořady Reportéři ČT, Černé ovce či Historie.cs. "Je to návrat k logickému uspořádání. Například pořad Reportéři ČT dnes spadá pod útvar Vývoje programu," řekl Zdeněk Šámal on-line deníku TÝDEN.CZ.

Návrat ke starým pořádkům

"Redaktoři Reportérů ČT již dnes sedí ve stejné budově jako zpravodajové a Marek Wollner vysílá ze stejného studia jako Václav Moravec," dodal Šámal, který už ředitelem zpravodajství i publicistiky ČT v minulosti byl (do podzimu 2007, kdy zamířil do Novy).

Šéfredaktorem redakce aktuální publicistiky ČT je v současné době Jiří Vondráček, nikdo z vedení ČT ale neupřesnil, zda, případně jakým způsobem se ho změny budou týkat. "Zásadní změny v systému řízení by měly být nastaveny od 1. 1. 2012. Do té doby se budou změny plánovat a připravovat," uvedl mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Šámal v Československé televizi začínal v polovině 80. let jako asistent kamery, od roku 1991 zde pracoval postupně jako redaktor, editor, zpravodaj z Ruska... Působil i jako šéfreportér časopisu TÝDEN, šéfredaktor zpravodajství slovenské zpravodajské televize TA3 či generální ředitel zpravodajské televize Z1. Před návratem do ČT naposledy působil jako programový ředitel pražské televize Metropol.

Autor: - zš -Foto: archiv

Další čtení

Začal Photo Art Fest Znojmo 2026

Znojemský Loucký klášter zaplnilo 3000 fotografií. Začal druhý ročník Photo Art Festu

Kultura
1. 8. 2026
V Dolánkách u řeky Jizery se pro návštěvníky otevřel biotop. Občerstvení zatím v provozu nebude, toalety ano, areál je volně přístupný.

Turnov má po 25 letech nové koupaliště. V Dolánkách vybudoval biotop za 25 milionů

Domácí
1. 8. 2026
ilustrační obrázek

Žena po návratu z Ugandy je v podezření z vysoce nebezpečné nákazy, převážejí ji do Prahy

Domácí
Aktualizováno: 1. 8. 2026 08:12

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ