<span>Big Brother končí.</span> Channel 4 bude pozorovat Londýňany

9. 2. 2010 07:48
Už brzo bude finálová židle ve studiu Channel 4 zít prázdnotou.
Už brzo bude finálová židle ve studiu Channel 4 zít prázdnotou.

Alex Reid je zatím poslední vítěz reality show Celebrity Big Brother.Britská stanice Channel 4 se definitivně přestala hlásit k jedné z vlastních vlajkových lodí - reality show Big Brother. Co nahradí pořad, který nahlížel do soukromí osob uzavřených v jedné vile? Podle informací deníku Guardian ukořistí vysílací čas soutěže Celebrity Big Brother na podzim nová show Notting Hill, v níž budou moci diváci pozorovat všední životy lidí ze západního Londýna.

Únorové zahájení poslední řady show Celebrity Big Brother sledovalo na Channel 4 v průměru téměř šest milionů diváků. Ani to však nestačilo na pokoření pořadu So You Think You Can Dance z produkce konkurenční BBC, když původně americká taneční reality show přilákala o 600 tisíc diváků více.

ČTĚTE TAKÉ: Show Big Brother slaví deset let své existence

Už brzo bude finálová židle ve studiu Channel 4 zít prázdnotou.Oproti Big Brotherovi budou mít účastníci Notting Hillu daleko volnější režim - nikdo je nebude nikam zamykat a před objektivy kamer se objeví živě jen na hodinu týdně, kdy shrnou své zážitky z posledních sedmi dnů. Diváci je logicky nebudou moci vyhodit hlasováním z komunity, v níž žijí.

Spíš než soutěž tak Notting Hill bude připomínat rodinný seriál ze skutečného prostředí, ne nepodobný v Anglii oblíbeným hraným seriálům EastEnders nebo Coronation Street.

Navrch mají zpěváci a tanečníci

Že reality show pronikající do soukromí aktérů nejsou v kurzu, potvrzují i statistiky divácké sledovanosti. Britové se více zajímají o pořady s aktivnějšími aktéry, jako je například pěvecká talentová soutěž The X Factor.


Foto: profimedia.cz

Další čtení

Většina pojišťoven už nepojistí turisty, kteří cestují na Kubu

Ekonomika
9. 6. 2026
Hana Fialová, Ceny Thálie 2022

V Ostravě se chystá křesťanský festival Slezská lilie

Kultura
9. 6. 2026

Aeru Vodochody loni vzrostl zisk před zdaněním na rekordních 502 milionů Kč

Ekonomika
9. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ