Petr Mrzena se stane <span>buselským zpravodajem televize Z1</span>

14. 6. 2010 17:21
Petr Mrzena si po odchodu z Novy našel místo zahraničního zpravodaje.
Petr Mrzena si po odchodu z Novy našel místo zahraničního zpravodaje.
Petr Mrzena si po odchodu z Novy našel místo zahraničního zpravodaje.Do zpravodajské televize Z1 nastupuje bývalý šéfredaktor zpravodajství TV Nova Petr Mrzena, který v nejbližších dnech zaujme post stálého zpravodaje v Bruselu. Jeho hlavním úkolem bude především pokrývání agendy EU zaměřené  na ekonomiku, finance a podnikání. On-line deníku TÝDEN.CZ to sdělila Miroslava Slepičková, asistentka generálního ředitele Z1 Zdeňka Šámala.

"Jsem potěšen, že se nám pro tento prestižní post podařilo získat právě Petra, kterého dobře znám jako špičkového a naprosto spolehlivého profesionála. A věřím, že jeho práci ocení především diváci naší televize," uvádí Šámal.

ČTĚTE TAKÉ: Nova propouští. Nyní šéfredaktora zpravodajství Mrzenu

Petr Mrzena, který v minulosti pracoval i v České televizi a na Primě, odešel z Novy na konci května
v rámci velkých systémových změn, jež podle tiskové mluvčí Novy Michaely Fričové souvisejí s nedávnou akvizicí zpravodajské agentury Mediafax a jejím začleněním do redakcí TV Nova.

Mrzenu tak na Nově čekal stejný osud jako taktéž propuštěného šéfredaktora publicistiky Stanislava Brunclíka. Pravomoce obou ředitelů dočasně převzal jejich nadřízený, ředitel zpravodajství a publicistiky Martin Ondráček.

"Pravomoce šéfredaktorů se rozpustí v nové struktuře. Strukturu měníme tak zásadně, že vás teď se všemi změnami nemohu plně seznámit," řekl na začátku minulého měsíce Ondráček on-line deníku TÝDEN.CZ.

Zřízení bruselského byra souvisí s širším plánem televize na budování sítě stálých zpravodajů Z1 v zahraničí – po Bruselu začne fungovat redakční pobočka v Bratislavě a od září přibude Moskva.

Foto: tn.nova.cz
Autor: -pev-

Další čtení

Začal Photo Art Fest Znojmo 2026

Znojemský Loucký klášter zaplnilo 3000 fotografií. Začal druhý ročník Photo Art Festu

Kultura
1. 8. 2026
V Dolánkách u řeky Jizery se pro návštěvníky otevřel biotop. Občerstvení zatím v provozu nebude, toalety ano, areál je volně přístupný.

Turnov má po 25 letech nové koupaliště. V Dolánkách vybudoval biotop za 25 milionů

Domácí
1. 8. 2026
ilustrační obrázek

Žena po návratu z Ugandy je v podezření z vysoce nebezpečné nákazy, převážejí ji do Prahy

Domácí
Aktualizováno: 1. 8. 2026 08:12

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ