Očima Marka Přibila
Jak "odklonit" miliardy pro církve

01.08.2012 18:45 Glosa

Církve mají dostat od státu asi polovinu někdejšího majetku v hodnotě asi 75 miliard korun. Za ten ostatní mají obdržet náhradu 59 miliard během 30 let včetně připočítávané inflace. Stát by naopak přestal hradit platy duchovních.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • rab z rabstejna (103 hlasů) 01.08.2012 20:32

  JJ, článek pana Přibila je vážně fajn. Kliknul jsem na Váš odkaz a...

 • Alice Černá (55 hlasů) 01.08.2012 19:27

  Cit.: "Takže zatímco "nejodpovědnější" česká pravicová vláda...

 • Alice Černá (49 hlasů) 01.08.2012 21:01

  Hezký večer Pepo! Jsem přesvědčena, že nejste sám, kdo má tytéž...

 • Marseille (40 hlasů) 02.08.2012 05:52

  Zdravím Vás, ale dovolím si nesouhlasit. Jedinec, který by oddělal tu...

 • Iva Veda Zije (35 hlasů) 01.08.2012 19:18

  Brilantní glosa:-) Ani jsem nedutala:-)

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

kdo není ukázkové trdlo, vezme si přehledy církevního majetku a nároků v r. 1945 a hravě zjistí, že se vrátí jen 20% všeho, takže ani žádnéí úroky se platiti nakonec nebudou, natož výnosy a pod. muslimové bez církve vydrží, ale ne památky, na nich dnes chybí miliard 300 - 500?..ale primitiv hlupák památky nepotřebuje, má dlabanec

14 hlasů

Na důchody není, zdravotnictví kolabuje, provoz škrtí i policie a hasiči. Ovšem na americkou válku v Afghánistánu se za posledních deset let uvolnilo přes 80 miliard korun a teď ten pravicový xindl vymyslel, že katolického pedofila zasype zlatým deštěm. Zlatým deštěm z našich daní. Už se - kurva - musí něco stát !

27 hlasů

skoda,ze nezacal od zacatku.proto ctenar nevi,jak se stavi k tem kc.300 milionu,ktere uz dostala zidofska cirkeff.nemluve o te priserne rvacce ve staronove synagoze v praze o ten baksis.a o tech 3 grantech do nekonecna.bud o tom nema zdani a potom je to spatny novinar a nebo to dobre vi a nepise o tom.to je pak horsi pokrytec nez goebeles.cha,cha,cha!shalom.

15 hlasů

Pokud panu Přibilovi ukradnou auto a ono se najde, měl by ho DOSTAT zpátky jako svůj NĚKDEJŠÍ majetek? Ponechme stranou, má-li Přibil na to auto nárok či nikoli. Hodnotit to je těžké, víme-li, že třeba na důchody už chybí 25 miliard, jak vyplývá z údajů České správy sociálního zabezpečení.

Debilita, co? Asi to chytil od Hekrdly. Strašný mor.

11 hlasů

To jsou žvásty chorobně sebevědomého zloděje.Svatá církev se chová,jako např. jakýsi Witold Venusberg,který už 20 let neomaleně vyřvává,že mu Franta Novák ukradl chalupu a nechce mu jí vrátit.Celých těch 20 let však, nemravný Witod,nadutě odmítá předložit, věrohodně,řádně a kdykoliv zkontrolovatelné doklady,že nějakou chalupu vůbec vlastnil.Místo toho,se pokouší zblbnout a překřičet lidi vyvoláváním iracionálních emocí a nic neprokazujícími a vzájemně nesouvicejími řečičkami o morálce.

18 hlasů

On je švorc i v hlavě. Je to snad to nejubožejší co jsem tu četl. Chytřejším je snad hned jasné, že mne tento Švorc vůbec nezná a vše vylhal, jelikož je argumentačně impotentní. Možná dokonce i jinak. Je to snad trochu rouhání, ale v tomto případě mi budiž odpuštěno: Švorci, běž už za Švorcovou.

P.S. Kdyby četl ten zákon o „církevních restitucích“ tak by věděl, že se bude vracet pouze takový majetek, u kterého církev předloží důkazy, že ho vlastnila!

9 hlasů

Jak jsi hloupý Witolde z Xenemunde.Není třeba tě znát osobně,tvoje příspěvky tě charakterizují dokonale,charekterizují tě mnohem lépe,než se znáš ty sám..

PS.Kdybys četl zákon církevní zlodějině,tak by ti bylo jasné,že desítky miliard Kč budou vyplaceny za nemovitosti,které nikdo, nikdy neidentifikoval a identifikovat nikdy nechce.Potom by ti bylo jasné,že ten, kdo vymyslel tento hanebně podvodný způsob,jak oklamat veřejnost tím,že se bude následně identifikovat to,co se bude naturelně vydávat,je kriminálník,který by už měl dávno sedět v base a ne řídit stát.

18 hlasů

Jakkoli souhlasím s řadou věcí v článku, je to novinářská naprostá slátanina. Autor by si to měl po sobě přečíst, několikrát, a příště nepsat v afektu!

13 hlasů

Ač s většinou věcí v článku nesouhlasím, jsem rád, že i vy to považujete za slátaninu.

10 hlasů

Tučné provize jsou pro,pravicovou špínu,tím nejpádnějším argumentem.Ten nepřebije ani ZÁKON Č. 40/2009 Sb.§ 220 b)(3).S tím nic nenadělá ani "bájný rytíř na bílém koni",paní Bradáčová,se Zemanem a paní Karolínkou za zády.

29 hlasů

Církvi nic nevracet!

32 hlasů

Nikomu nic nevracet! Kdo si co ukradne ať si to nechá. Sancta simplicitas.

9 hlasů

Napsáno pěkně, ale argumentace kulhá. Církevní (takzvané) restituce jsou svinstvo. Nelze ale napsat, že "hodnotit (právní) nárok (církve) je těžké", protože na důchody chybí 25 miliard. To není právní argumentace, ale blbost - odpůrci církevních nároků argumentují mnohem lépe. Přibil plká. Také tvrdit, že korupční aféry a koaliční konflikty mají jen odvést pozornost od církevních restitucí, je volovina. Ty konflikty a aféry jsou skutečné a mnohým politikům jde o kriminál. Chtějí především zůstat na svobodě a až potom přihrát církvím (a svým kamarádíčkům) zlatý zob. S tendencí článku souhlasím, ale řekl bych to takhle: Přibil slouží pravdě, ale pravdě to neslouží. Napsal to dneska, jen aby něco napsal. Ale to asi dost často dělají všichni novináři. :-)

24 hlasů

Cit.: "Takže zatímco "nejodpovědnější" česká pravicová vláda připomíná opanceřovaný pandur, který zajel do bažin afér, tak právě díky nim (odklonění pozornosti médií za pomoci těchto afér) určité normy procházejí hladce." Pravda!
Já nevím, pane Přibile, ale jak je možné, že lidé většinou poznají, co je jen "pláštík", pod kterým se dějí mnohem důležitější a zásadnější věci a mediální "inteligence" to nerozpozná? Ta si dál plní stránky nepodstatnými kauzami, namísto aby nás zaplavovala zasvěcenými články o tom, co se ve skutečnosti děje. To nejsou jen CR, to jsou ty tzv. "reformy" ve zdravotnictví, školství, policii a dalších rezortech. Vznešený název pro naprostou změnu systému až k samému rozložení.

Trochu O.T., ale přesto to souvisí - nejnovější zlodějna Kalouska a spol.:
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Svedectvi-z-nehoz-beha-mraz-po-zadech-Chysta-se-likvidace-ceske-chemicky-241554/
Hezký zbytek dne.

55 hlasů

pokud vim,tak jste jeste nikdy neadresovala ten dar nasi vlady a parlamentu /tedy ceskeho danoveho poplatnika/opci zidofske ve vysi kc.300milionu a 3 grantu do nekonecna.potom vase rozhorcovani se nad restitucemi ostatnim cirkvim nepripada DUVERYhodne.a to uz vubec nechci psat o te desne rvacce ve vasem stanku bozim,kde se porvali clenove s rabinama,v te staronove synagoze v praze,jak divoky prasata.znesveceno!cha,cha,cha!shalom.

8 hlasů

JJ, článek pana Přibila je vážně fajn.

Kliknul jsem na Váš odkaz a div mi neranila mrtvice. Prokrista, další Kalouskova zlodějna v "přímém přenosu" !!
Přijal jsem takovýhle závěr :
PROKLÍNÁM tu gaunerskou zlodějskou svini pana Kalouska ! Jeho osobně, proklínám i jeho haranty - kteří z fotrových podvodů a z okrádání českých občanů svým fotrem celé roky těží a pasou se na žírných loukách fotrových maxizlodějen, proklínám i jeho bývalou ženu - protože se bezesporu rozvedli jen k uchování četných miliard korun, ukradených českému státu a jeho občanům a protože tak trpně přijala podivnou smrt bratra a synovce.

Za slzy invalidů a důchodců-singlů kvůli snížení valorizace penzí, za slzy mladých matek nad cenami jídla pro děti a za únavu mladých otců pracujících často ve 2 zaměstnáních a na odpočinek mají tak pár mizerných chvil, za staré lidi nemocné - kteří odcházejí z nemocnic, protože když zaplatí nájem a poplatky za energie, už nemají na poplatky za hospitalizaci....
Ať už tu svini konečně odnese ďábel !

Zlobil jsem na Kalouska dlouho, ale už je z něj člověku jen na blití.

103 hlasů

Hezký večer Pepo!
Jsem přesvědčena, že nejste sám, kdo má tytéž pocity. Kdyby se ta lidská nenávist ke Kalouskovi dokázala zhmotnit, asi by nás to zadusilo všechny.
Já bych tedy na jeho místě být nechtěla. Vždyť stačí nějaký labilnější člověk, kterému už to bude jedno a oddělá ho. Když se lidem vezmou i ty základní jistoty, nemají pak co ztratit.
Tahle kauza zase vypadá "slibně", co? Ale hlavně se kvůli tomu nerozčilujte - nezapomeňte, že takoví Kalousci za to opravdu nestojí. Zatím není v našich silách to změnit, ale snad už brzy bude. Omluva za mírný optimismus.

49 hlasů

Zdravím Vás, ale dovolím si nesouhlasit. Jedinec, který by oddělal tu zlodějskou všehoschopnou svini, by jistě nebyl labilní, ale naopak. Obětoval by svou budoucnost pro blaho celého státu.

40 hlasů

:-))) No jo, ale najděte takového, kdo by se "obětoval". Já bych to po nikom ani nechtěla. Jsou nás miliony a jenom proto, že jsme neschopní se sjednotit, to má odnést jedinec? Všimněte si jen na diskuzích. Každý má spoustu požadavků na toho, koho by "mohl" volit, ze kterých není prý ochoten slevit. A tak prý je lepší emigrovat. Nic nemůže být najednou, revoluci snad nechceme. Jsme dospělí lidé, ale pořád dokola si musíme pálit prsty jako malé děti. Někdy je mi z toho až úzko. Už jsem to včera někam napsala - "zájmy vždy bojují v semknutých houfech" (to není ze mne, autora už nevím). Když se nedokážeme shoufovat, nikdy nemáme šanci je porazit.

17 hlasů

Brilantní glosa:-) Ani jsem nedutala:-)

35 hlasů

to bylo pred vic nez dvema dny.jeste porad nedutate,a nebo jak jste na tom ted?vase verejnost potrebuje update.

10 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 44/2016 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Interview SK

Exkluziv SK

Sedmička křížovky

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov Muzika


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.