Nová sociální síť pro všechny, kdo se pohybují v uměleckém prostředí, byla slavnostně spuštěna v pražském Muzeu Kampa. Jmenuje se Toadsquare a zájemcům poskytuje prostor pro umístění svých uměleckých děl: fotografií, filmů, videí, scénářů, návrhů či hudebních skladeb.
Na stránkách je možné rovněž propagovat výstavy a vystoupení, vyměňovat si zkušenosti a tipy s jinými tvůrci, nakupovat vybavení, zajistit si školení, přečíst kritiku nebo prostě jen hledat inspiraci. Službu Toadsquare založila Jane Hrouda, dcera českého emigranta, která vyrůstala v Austrálii.
"Celý svůj život pracuji s lidmi, kteří se věnují tvůrčí činnosti. Vždy jsem si při tom říkala, že si nemůžeme dovolit, aby se v tolika zemích na světě promrhalo takové množství opravdového talentu," vysvětluje autorka. "Poté, co nejznámější sociální sítě ukázaly, jakou sílu v sobě skrývají, uvědomila jsem si, že právě zde by se mohla nacházet odpověď na panující nerovnováhu mezi nabídkou a poptávkou v tvůrčích odvětvích", doplnila.
Spuštění sítě Toadsquare v pátek a v sobotu na Kampě doprovází akce evokující Montparnasse a dynamický umělecký život Paříže ve 20. století. Organizátoři tím chtěli naznačit paralelu mezi vzájemnými kontakty umělců ve 20. století a v současnosti. Ve 20. století museli umělci, kteří chtěli představit a rozvíjet svou tvorbu, zamířit do Paříže. Dnes je díky online nástrojům totéž možné pouhým kliknutím myši, říkají.
V prostorách Muzea Kampa bude po oba dva dny od 11.00 do 22.00 hodin nádvoří plné malířů, muzikantů či zpěváků, doplňují je stánky s jídlem a pitím.