Králem vín se stalo Vinařství Fučík

Relax
26. 8. 2016 15:47
V soutěži bylo rekordních 1212 vzorků vín (ilustrační foto).
V soutěži bylo rekordních 1212 vzorků vín (ilustrační foto).

Králem vín se v letošním 11. ročníku soutěže stal Ryzlink rýnský 2014 moravské zemské víno od Vinařství Fučík. V soutěži bylo rekordních 1212 vzorků od 160 českých a moravských vinařů. Poprvé se soutěžilo v kategoriích extrasuchých vín a poprvé se přidělovaly velké zlaté medaile. Vinařství Volařík opět kraluje soutěži kolekcí. Ocenění převzali vinaři ve Znojmě.

"Na prvním místě byla tlačenice, dvě vína získala shodných 92,8 bodu a muselo se přistoupit na rozhodování dle dalších parametrů. Na BM VINAŘSTVÍ tak zbylo jen vítězství v kategorii a velká zlatá medaile. Velkým překvapením byla česká červená vína a jejich vítězství v kategoriích," uvedl organizátor soutěže Branko Černý.

Vína byla letos rozdělena do 11 kategorií dle druhu a zbytkového cukru. "Renesanci zažívají suchá vína, a proto byly skvěle obsazené obě kategorie suchých i polosuchých vín," uvedl Černý.

Komise udělila celkem 16 velkých zlatých medailí, 118 zlatých, 123 stříbrných a 115 bronzových. Na velkou zlatou bylo třeba překročit 90 bodů, na zlatou 87.
Vítězné víno má podle degustátorů svítivě zlatou barvu a velmi bohatou vůni. "Nacházíme v ní zralé meruňky, medový meloun, citrusy v medu, bílý rybíz, angrešt. Chuť je svěží a dynamická, šťavnatá, marmelády jsou krásně vysušovány kyselinou, nekonečné víno," uvedl Černý.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šálek Václav

Další čtení

 Děti z tábora v Mohelnici navštívili Mladečské jeskyně, kde se teplota celoročně pohybuje okolo 10 stupňů Celsia

Tropická vedra táhnou Čechy do podzemí: Mladečské jeskyně trhají rekordy

Relax
31. 7. 2026
Expozice ve zrekonstruovaných sklepeních zručského zámku

Voraři, ledaři i chytání ryb nanečisto. Zručský zámek otevírá novou expozici pro rodiny

Relax
31. 7. 2026
ilustrační obrázek

Hrdinové za volantem: Zapomenutá cesta kolem světa, která inspirovala Hanzelku a Zikmunda

Relax
31. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ