Posezení <span>na mrtvém slonovi</span>? Vídeň má zvláštní výstavu

Relax
23. 2. 2010 11:03
Se slony je legrace. A co třeba takhle sloní stůl (ilustrační foto)?
Se slony je legrace. A co třeba takhle sloní stůl (ilustrační foto)?

Výstavu provází i katalog.Odpadkový koš ze sloní nohy, popelník z opičí lebky, sedačky potažené kůžemi z afrických predátorů i stolky z kostí mírných býložravců. Vídeňské Muzeum užitého umění nabízí do konce února "inspirativní" výstavu nazvanou Nábytek jako trofej.

Expozice ukazuje roztodivné konce zvířat, která byla ulovena během několika staletí na různých kontinentech. Mezi vystaveným nábytkem a bytovými doplňky nechybí ani "parohový nábytek", který bývá k vidění i v Česku na zámcích. Vstupné je od základního za 9,90 eura až po nejnižší zlevněné za eura dvě. 

Foto: Petra Mášová, Museum für Angewandte Kunst

Autor: - red -

Další čtení

Lenošství má svou hymnu! Projekt Blbosti s Davidem vydává nový song a videoklip „Lenoch”

Relax
10. 6. 2026
V brněnské zoo se narodilo šest malých manulů. Tyto kočkovité šelmy přišly v zahradě na svět znovu po osmi letech. S trochou štěstí je už návštěvníci mohou v expozici zahlédnout.

Brněnská zoo se těší z šesti malých manulů, kočkovitých šelem

Relax
8. 6. 2026
ilustrační obrázek

Týden na svobodě: lemur z ostravské zoo skončil na třešni

Relax
8. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ