Atlantské letiště odbavilo rekordních 100 milionů cestujících

Relax
29. 12. 2015 12:00
Žádnému letišti se doposud nepodařilo překonat hranici 100 milionů cestujících.
Žádnému letišti se doposud nepodařilo překonat hranici 100 milionů cestujících.

Mezinárodním letištěm v Atlantě, které je podle počtu cestujících největším letištěm na světě, prošlo od počátku letošního roku rekordních 100 milionů cestujících. Zatím žádnému letišti na světě se nepodařilo za rok překonat hranici 100 milionů cestujících, oznámil provozovatel letiště.

Stomiliontým cestujícím se stal v neděli, která byla jedním z nejrušnějších dní v roce, Larry Kendrick z Mississippi. Na letišti ho přivítali zástupci letiště a města a získal několik cen, jako zpáteční letenku kamkoliv, 500 dolarů (více než 12 tisíc korun) a automobil Nissan Altima. Na dotaz, jak využije letenku, uvedl, že určitě poletí někam do zahraničí.

Stomiliontým cestujícím se stal Larry Kendrick z Mississippi.

Letiště Hartsfield-Jackson drží titul nejrušnějšího letiště na světě podle počtu cestujících více než 15 let. V roce 2014 obsloužilo přes 96 milionů cestujících, napsaly agentury AP a Reuters.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Symbol evoluce zpět na scéně. Galapágy slaví návrat želv sloních

Relax
23. 2. 2026
ilustrační foto

Vyskočí tři metry a loví ptáky v letu. Karakalové jsou novou atrakcí pražské zoo

Relax
19. 2. 2026
ilustrační foto

Nealkoholická vína se dostávají z okraje zájmu do centra pozornosti

Relax
Aktualizováno: 15. 2. 2026 11:34

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ