Královnou krásy neslyšících je Thajka. Korunku si odnesla i Češka

Relax
15. 7. 2017 11:02
Snímek z loňského ročníku soutěže Miss a Mister Deaf.
Snímek z loňského ročníku soutěže Miss a Mister Deaf.

Světovou královnou krásy neslyšících se v Praze stala Thajka Chutima Netsuriwong. Získala titul Miss Deaf World 2017. V mužské kategorii zvítězil Španěl Eric Alcantara Pascua. Korunka putuje také do Česka, reprezentantka Petra Gluchová vyhrála v kategorii Miss Deaf Europe.

Finále 17. ročníku Miss a Mister Deaf se uskutečnilo v pražském Kongresovém centru. Pět desítek soutěžících, které hodnotila mezinárodní porota, se sjelo ze 40 zemí. Původně mělo do české metropole na mezinárodní velké finále dorazit 27 mladíků a 34 dívek, ne všichni ale mohli kvůli problémům s udělením víz přijet.

Titulem Miss Deaf Asia se letos pyšní dívka z Číny. Z Francie pochází mladík, který si odnesl ocenění Mister Deaf Europe, nejkrásnější neslyšící muž Asie je z Tchaj-wanu.

Soutěžící se nejprve představili v národních krojích nebo v šatech, kterými reprezentovali své země. Volných disciplín se účastnily pouze dívky, které převážně tančily. Diváky ale překvapila například dívka z Tchaj-wanu, která na pódiu vyráběla zvířátka z balonků, nebo Běloruska, při jejímž vystoupení z krabice vylétli živí motýli. Muži se představili ve společenském oblečení.

Dojetí publika vyvolala i chvíle, kdy na scénu přišel bývalý účastník soutěže, který požádal jednu z tlumočnic o ruku. Ta jeho nabídku přijala.

První ročník soutěže se odehrál na Mallorce, poté se od roku 2002 až 2010 konal v Praze, jedenkrát v Gruzii a od roku 2011 až do současnosti se pořádá opět v ČR. Soutěže mají pomoci sluchově postiženým dívkám a chlapcům z celého světa ukázat široké veřejnosti, že jsou jim i přes své sluchové postižení ve všem rovni. Že mohou stejným způsobem pracovat a dělat vše tak, jako dělají s naprostou samozřejmostí zdraví lidé.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Vondrouš Roman

Další čtení

ilustrační obrázek

Šťastný konec pašeráckých dramat: Zoo Praha slaví prvoodchovy tří druhů hadů

Relax
27. 7. 2026
ilustrační obrázek

Had, který syčí jako chřestýš. Brněnská zoo slaví vzácný chovatelský úspěch

Relax
27. 7. 2026
ilustrační obrázek

Poznejte neviditelný svět zblízka: Do Kroměříže míří až šestimetrové modely mikroorganismů

Relax
27. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ