Apríl, nebo ne? Burger King voňavka s vůní grilovaného burgru

Relax
21. 3. 2015 11:55
Chtěli byste vonět jako hamburger od Burger Kingu (ilustrační foto)?
Chtěli byste vonět jako hamburger od Burger Kingu (ilustrační foto)?

Americký řetězec rychlého občerstvení Burger King má údajně řešení pro milovníky hamburgerů, kteří se nemohou nabažit jejich vůně - voňavku s odérem grilovaného burgru. Půjde ale o limitovanou edici, která se má prodávat pouze 1. dubna a jen v Japonsku. Firma tvrdí, že nejde o aprílový žertík.

Burger King chce prý od nynějška slavit 1. duben v Japonsku jako "Den Whopperu", jak se jmenuje její nejznámější produkt. Voňavka s názvem "Flame Grilled" se bude prodávat spolu s hamburgerem za 5 tisíc jenů (zhruba tisíc korun) a dostane se jen na tisíc prvních zájemců.
Burger King na tuto akci vyrobil i reklamní spot s elegantním párem, který si zašel na večeři do jeho restaurace. Japonské zpravodajské weby ale vesměs zůstávají ohledně pravdivosti firemní reklamy skeptické a připomínají, že "Whopper" znamená v angličtině mimo jiné "nehoráznou lež".

Burger King už několikrát předvedl, že ve svých reklamách využívá šprýmů. Na "apríla" roku 2007 přišel například s reklamou na "Whopper pro leváky" a s další "kachnou" se vytasil v roce 2013, kdy nabízel "hands-free držák na Whopper". V obou případech šlo o žert.

Autor: ČTK , APFoto: ČTK , Niall Carson

Další čtení

Ovocné kytice mění pohled na to, jak může vypadat originální dárek

Relax
27. 8. 2026
Bitva u Moháče se odehrála 29. srpna 1526 a skončila drtivou porážkou křesťanských vojsk osmanskou armádou

Smrt v bažinách u Moháče. Osudový den, který na staletí přepsal dějiny českých zemí

Relax
27. 8. 2026
Zoo Hodonín otevřela nový pavilon akvárií

Pět let po tornádu: Zoo Hodonín nahradila poškozenou stavbu moderním pavilonem akvárií

Relax
25. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ