Školák měl kostým Greye z Padesáti odstínů šedi. Musel se převléct

Relax
6. 3. 2015 19:55
Liam Scholes v kostýmu Christiana Greye.
Liam Scholes v kostýmu Christiana Greye.

Pohoršení organizátorů oslav u příležitosti dne knihy na škole v britském Manchesteru vyvolal jedenáctiletý chlapec, který přišel v převlečení za Christiana Greye, bohatého sadomasochistického hrdiny erotického bestselleru Padesát odstínů šedi. Učitelé ho přiměli upravit převlek tak, aby vypadal podle nich přijatelně. Žákova matka jejich postup ostře kritizovala.

Učitelé žáky vyzvali, aby do školy přišli v převleku za nějakou známou literární postavu. Hoch v šedém obleku a kravatě s maskou na obličeji a s provazem v rukách pro spoutání případné poddajné ženy byl proto velmi překvapen, když mu učitelé vytkli, že jeho převlek je zcela nevhodný. Nesměl se proto účastnit oslavy, dokud se neupravil podle jejich představ.



Matka chlapce se vyjádřila na na Twitteru: "Urážlivý kostým. Byl vyloučen z fotografií a poslán domů se převléknout. Zatímco učitel měl kostým masového vraha a ostatní zbraně.""Toto rozhodnutí odráží vysoké požadavky naší školy v otázce chování, pravidel slušnosti a ochrany žáků," vysvětlila ředitelka školy Lynn Nichollsová.

Šestatřicetiletá Nicola Scholesová ale synovu volbu obhajovala. Ujistila, že chlapec knihu nečetl ani neviděl její filmové zpracování, ale že jako mnozí ostatní o obou dílech ví z velmi rozsáhlé propagace a komentářů v tisku a televizi. Všichni spolužáci podle ní jeho převlek dobře poznali.

Reakci učitelů považuje za "naprosto nepřiměřenou". "Nevím, proč je sex považován za nebezpečnější než nějaký vrah," řekla matka v narážce na to, že jeden z učitelů byl na oslavě v převleku za hromadného vraha Dextera ze stejnojmenného amerického románu na pokračování. Žádnou polemiku přitom učitel nevyvolal.

Autor: ČTK Foto: , Twitter

Další čtení

Soutěž o Aku vrtací šroubovák od Parkside

Relax
30. 6. 2025
Tisíce trsů vzácného lnu chlupatého kvetou v těchto dnech v přírodní rezervaci Liščí vrch, 23. června 2025, Sedlec, Břeclavsko.

Liščí vrch u Mikulova se zbarvil do modra, kvete len chlupatý

Relax
23. 6. 2025

VÝHERCI: Soutěž o vstupenky na Mystic Sk8 Cup

Relax
23. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ