VIDEO: V 94 letech skočil padákem, získal peníze pro charitu

Relax
15. 9. 2014 13:00
V 94 letech skočil padákem ze 4100 metrů (ilustrační foto).
V 94 letech skočil padákem ze 4100 metrů (ilustrační foto).

Muž v 94 letech dokončil svůj vůbec první seskok padákem, a získal tak peníze pro dětskou charitu - rok poté, co se stal nejstarším absolventem britské Open University.

4tyřiadevadesátiletý Cliff Dadson z Cumbrie se zúčastnil tandemového skoku padákem z výšky 4100 metrů. Vydělal tak peníze na charitu pro děti. "Rozhodl jsem se získat peníze pro charitu Akce pro děti. Nemám vlastní vnoučata a myslím si, že charita odvádí skvělou práci. Jsem jim podporou už asi 30 let," řekl.

"Před skokem jsem byl trochu nervózní, položil jsem si otázku, co to vlastně dělám," řekl Dadson BBC. "Ale jakmile jsme vyskočili, byl to neuvěřitelný zážitek. Vidět z takové výšky, kde žiju...," dodal.

Loni v září absolvoval Open University, kde dosáhl bakalářského titulu v umění, a stal se tak nejstarším absolventem v Británii.

Autor: - vop -Foto: ČTK , Wendy Smith

Další čtení

Pro kávu s dokonalou mléčnou pěnou

Relax
10. 9. 2025

Přichází SeXoňa. Nová noční show plná erotiky, intimity a zábavy

Relax
5. 9. 2025
ilustrační foto

Lesy ČR a Rybářství Třeboň zahájily záchranný projekt pro pstruha obecného

Relax
2. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ