Začal pětidenní festival Hračkobraní

Relax
11. 7. 2013 09:00
Na zámku v Kamenici nad Lípou začal festival Hračkobraní.
Na zámku v Kamenici nad Lípou začal festival Hračkobraní.

Umělecké dílny, loutková i činoherní pohádková představení, výstava angličáků, vystoupení kejklířů či výuka žonglování. To vše provází již osmý ročník festivalu Hračkobraní, který začal na zámku v Kamenici nad Lipou a potrvá zde až do neděle. Přehlídky hračkářské tvorby na zámeckém nádvoří se zúčastní čtrnácti výrobců převážně dřevěných a textilních hraček.

"Festival je přátelským a neformálním setkáním všech, kdo si rádi hrají, a to bez ohledu na věk," řekl Petr Pech z vedení správy městských kulturních zařízení. Cílem akce je propagace českých autorských hraček z přírodního materiálu a zároveň představení alternativy k hračkám, které jsou běžně k dostání v hračkářstvích. "Chceme předvést hračky z přírodního materiálu jako zajímavé, aktuální, vtipné a konkurenceschopné, které mají co říci i společnosti 21. století," dodává Pech.

Na Hračkobraní si lze hrát i zkoušet nové věci.Návštěvníci pětidenní akce uvidí mimo jiné práce studentů oboru hračka z několika uměleckoprůmyslových škol. Vystavované hračky si budou moci děti vyzkoušet v herně. "Velkým lákadlem pro kluky a možná i jejich tatínky je výstava Angličáci Matchbox a herna se stavebnicemi Merkur," řekl Pech.

Jako každoročně lidé uvidí přehlídku hraček oceněných značkou Správná hračka - vybráno odborníky. Ve výstavním sále městského muzea návštěvníci najdou obrázky dětí z tradiční výtvarné soutěže. Festival Hračkobraní patří mezi nejvýznamnější kulturní akce Kraje Vysočina. V minulých letech přilákal do kamenického zámku na šest tisíc lidí. Podobný festival zaměřený úzce na hračky z přírodního materiálu podle Pecha v Česku zřejmě neexistuje.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Ve výběhu v Počernicích přišlo na svět mládě zubra evropského

Relax
22. 5. 2026
Hotel Borovica

Úchvatná příroda i adrenalin. Léto v Tatrách nabízí celou paletu zážitků

Relax
22. 5. 2026
ilustrační obrázek

Čeští horolezci a čtrnáct vrcholů světa: od Schubertera k Jarošovi

Relax
22. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ