Kocour, který napadl rodinu, půjde k psychologovi

Relax
13. 3. 2014 13:20
Agresivní kocour půjde k psychologovi (ilustrační foto).
Agresivní kocour půjde k psychologovi (ilustrační foto).

Majitelům desetikilové kočky, která napadla celou rodinu a zranila dítě, se dostane odborné pomoci. Manželé se totiž svého "mazlíčka" nechtějí vzdát a žádají o pomoc zvířecí specialisty.

Dva dny poté, co policie musela zakročit v portlandském bytě, když rodinu napadla kočka himalajská jménem Lux, se její majitel Lee Palmer rozhodl, že zvíře vezme za veterinářem. Také chce kočku ukázat zvířecímu psychologovi. "Teď se ho nezbavíme, je součástí rodiny po dlouhou dobu," řekl majitel deníku Huffington Post o čtyřletém kocourovi. A to i přesto, že zvíře napadlo jeho sedmiměsíční dítě poté, co zatahalo kocoura za ocas. Za to si vysloužilo několik škrábanců na čele (více jsme psali zde).

Palmer po útoku zvíře nakopl, přičemž kocoura ale natolik rozlítil, že se před ním Palmer společně se svojí přítelkyní museli zabarikádovat a zavolat tísňovou linku. Tento incident prolétl rychle americkými médii a jak Palmer říká, rodina dostává mnohé nabídky na adopci Luxe. Zatím je však majitelé nechávají bez odpovědi.

Další čtení

ilustrační obrázek

Místo odstavného parkoviště pro kamiony vznikla u Plzně oáza divočiny

Relax
22. 3. 2026
Samice manula se v ostravské zoologické zahradě začala seznamovat s nově dovezeným pětiletým samcem.

Ostravská zoo spojuje manuly, doufá v posílení populace těchto vzácných koček

Relax
20. 3. 2026

Hledáte praktický dárek? Útulná fleecová mikina potěší každého

Relax
Aktualizováno: 19. 3. 2026 11:26

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ