Dvougólový Sladký: Finové se nás báli, ta prohra strašně mrzí

13. 12. 2014 18:00
Dvougólový střelec Česka Tomáš Sladký (v červeném).
Dvougólový střelec Česka Tomáš Sladký (v červeném).

Nepovedlo se. Čeští florbalisté byli v semifinálovém střetnutí mistrovství světa proti Finsku v roli outsidera, ale v utkání o finálovou účast své fanoušky rozhodně nezklamali. Ačkoliv Seveřanům tým trenéra Radima Cepka podlehl 3:6, s mimořádně kvalitním soupeřem hrál vyrovnanou partii.

Kvalitní výkon českých reprezentantů potvrdil i sám Cepek. "Teď máme smutné myšlenky, protože jsme prohráli, ale jinak to byl nádherný zápas. Musím poděkovat hráčům, poněvadž na ploše nechali, co mohli," řekl. Zároveň dodává, že tým čeká náročný duel o bronz. V něm se Češi postaví poraženému ze semifinálového zápasu Švédsko vs. Švýcarsko (jasným favoritem jsou Švédové). "Musíme zvednout hlavy, protože zítra je další těžký den a musíme se připravit na zápas," zkonstatoval.

Jedním z nejlepších hráčů českého výběru byl brankář Tomáš Kafka, ani on však povedeným výkonem neodvrátil. Co podle něj rozhodlo? "Rozdíl byl asi v přesilovkách a oslabeních. A také v disciplinovanosti. Dvakrát jsme byli vyloučeni za nesmyslné věci, které by se nám asi neměly stávat," analyzoval po utkání. "Pak jsme to neubránili a dostali z toho góly. A naše přesilovky jsme neproměnili," dodal.

Švédská a finská reprezentace tvoří nejužší světovou špičku. O to víc mrzí prohra v nadějně rozehraném utkání. "Jinak byli oba soupeři srovnatelní, dalo se dneska vyhrát. Oni byli chvilkami i nervózní, bylo to vidět třeba za stavu 3:3 ve druhé třetině. Bylo vidět, že zvýšili obrátky, chtěli víc střílet, víc se tam tlačili," pokračoval gólman Kafka. "To byly známky nervozity, že mají strach o ten zápas, ale nevyužili jsme toho," smutnil.

Hlavní strůjce českých nadějí na postup byl střelec Tomáš Sladký. Ten se prosadil hned dvakrát. "Svoje góly bych vyměnil za finále. Nevyšlo to, ta prohra strašně bolí. Finové byli nervózní, báli se," navázal na slova Kafky. Český tým dvakrát vedl - 1:0 a 2:1. Do třetí třetiny však vstupoval za nepříznivého stavu. "Stav 3:4 po dvou třetinách se mohl zlomit jakkoliv, ale neměli jsme štěstí v přesilovkách ani při hře, dostali jsme hloupé góly v oslabení a jsem teď naštvaný," řekl.

Naději a odhodlání do nedělního boje o bronz však Sladký neztrácí. "Jsme ale hladoví, jsme mladí blázni, kteří tu medaili prostě chtějí. Chceme ji urvat, takže zítra je další malé finále a já jsem přesvědčen, že tu medaili přivezeme," uzavřel Sladký.

Další čtení

ilustrační foto

Po sněhu a oblevě stoupají hladiny řek. Meteorologové varují před povodněmi

Domácí
22. 2. 2026
ilustrační foto

V Jeseníkách se zvýšil lavinový stupeň, teploty jsou nad nulou

Domácí
22. 2. 2026
ilustrační fotografie

Maďarsko zablokuje unijní balík sankcí, pokud Ukrajina neobnoví tranzit ropy

Zahraničí
Aktualizováno: 22. 2. 2026 22:06

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ