Běžte radši do muzea, vzkázal starosta Říma fanouškům

12. 3. 2015 05:00
Fanoušci Fiorentiny.
Fanoušci Fiorentiny.

Římská radnice se rozhodla neobvyklým krokem přispět k přátelské atmosféře při odvetě osmifinále fotbalové Evropské ligy mezi italskými týmy AS Řím a Fiorentina. Fanoušci z Florencie, kteří se prokážou lístkem na utkání 19. března, budou mít volný vstup do všech muzeí ve "věčném městě".

Starosta Říma tak reagoval na "strašlivé události z posledních týdnů". Narážel tím na únorové řádění fanoušků Feyenoordu Rotterdam, kteří před utkáním v Římě poničili mimo jiné čerstvě zrekonstruovanou fontánu ze 17. století.

První osmifinálový duel se hraje ve Florencii ve čtvrtek.

Autor: ČTK Foto: ČTK/PA/Nick Potts

Další čtení

ilustrační obrázek

Rekordní horká noc? Meteorologové nevylučují pokoření maxima z roku 2013

Domácí
27. 6. 2026
ilustrační obrázek

Ambiciózní cíle Bundeswehru v ohrožení. Bude muset Německo oživit povinné odvody?

Zahraničí
27. 6. 2026
ilustrační obrázek

Od července méně na pojistném i paušální dani. Stát mění pravidla pro živnostníky

Domácí
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ