Gibraltarský tým v Lize mistrů? V budoucnu nic nemožného

20. 9. 2013 16:53
Fanoušci Legie Varšavy pří zápasu 1. kole Evropské ligy.
Fanoušci Legie Varšavy pří zápasu 1. kole Evropské ligy.

Evropská fotbalová unie UEFA chce zamezit poraženým finalistům národních pohárů, aby se dostali do Evropské ligy. Ti podle dosavadních pravidel mohou postoupit do EL v případě, že se jejich přemožitel z pohárového finále zároveň kvalifikoval do atraktivnější Ligy mistrů. Dále bylo rozhodnuto o účasti Gibraltaru v evropských pohárech.

UEFA v pátek po zasedání v Dubrovníku oznámila, že vyzve svou komisi pro klubové soutěže, aby pravidlo od roku 2015 změnila. Do Evropské ligy by se měl místo případného poraženého finalisty dostat tým z domácí ligy, jenž v konečné tabulce obsadí první nepostupové místo.

Gibraltar má zelenou

Gibraltarský fotbalový svaz se po přijetí do UEFA dočkal i míst v evropských pohárech. Tamní nejvyšší soutěž bude mít po jednom zástupci v předkolech Ligy mistrů a Evropské ligy.

Britské zámořské území na Pyrenejském poloostrově usilovalo o místo v UEFA od roku 1999, ale až letos v květnu se Gibraltar stal jejím 54. členem. Jeho reprezentace se tak může mimo jiné účastnit kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v roce 2016.

Gibraltar má 600 registrovaných fotbalistů a aktuálním mistrem nejvyšší soutěže je Lincoln, který jí vládne posledních šest sezon. V lize mimo jiné působí také tým pojmenovaný Manchester United.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Alessandra Tarantino

Další čtení

ilustrační obrázek

Zázrak po 63 letech: Alpský ledovec vrátil horolezci batoh, který obětoval pro záchranu života

Zahraničí
28. 8. 2026
Viktoria Plzeň - Crvena zvezda Bělehrad, odvetné utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy, 27. srpna 2026

Český fotbal slaví velký úspěch: V hlavní fázi evropských pohárů se představí čtyři kluby

Sport
28. 8. 2026

Kongo začalo očkování proti ebole, neví se, zda bude fungovat

Zahraničí
28. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ