Rezek přispěl gólem k výhře Apollonu a slaví postup

28. 8. 2014 19:13
Apollon Limassol se radoval z výhry a postupu do další fáze Evropské ligy na hřišti Lokomotivu Moskva.
Apollon Limassol se radoval z výhry a postupu do další fáze Evropské ligy na hřišti Lokomotivu Moskva.

Český útočník ve službách kyperského Apollonu Limassol Jan Rezek vstřelil branku v odvetě 4. předkola Evropské ligy a po výhře 4:1 na hřišti Lokomotivu Moskva slaví postup do skupinové fáze soutěže.

Domácí Lokomotiv, který úvodní utkání (1:1) dohrával bez dvou vyloučených hráčů, se od prvních minut prezentoval útočným fotbalem. Ve 20. minutě se ale po rohovém kopu moskevského celku dostali hosté do protiútoku, španělský záložník Gullón uvnitř šestnáctky nacentroval přesně na hlavu Rezkovi, který si k asistenci z prvního zápasu připsal i gólovou trefu.

Ruský tým byl i nadále aktivnější, do vážné šance se však dostal až ve 43. minutě. Maicon hlavou zakončoval po Tarasovově přihrávce, gólman Bruno Vale střelu zneškodnil. Začátek druhé půle se znovu vydařil hostům, v 51. minutě si Sangoy elegantně poradil s obráncem Lokomotivu a před bránu po zemi přihrál Fotiosi Papoulisovi, který zvýšil na 2:0.

Jakékoliv naděje Lokomotivu na obrat utnul v 78. minutě střídající Brazilec Thuram, který Guilhermeho překonal povedenou střelou z dálky. O šest minut později na něj navázal další střídající hráč Hugo López a domácí prohrávali 0:4. Čestný gól vstřelil minutu nato útočník Roman Pavljučenko.

Apollon se tak po roce znovu dokázal probojovat do základní skupiny Evropské ligy, ve které loni skončil na třetím místě. Z postupu se raduje také obránce Ondřej Mazuch v dresu Dněpropetrovsku, který v odvetě ve Splitu s tamním Hajdukem remizoval 0:0, což mu po domácí výhře 2:1 z minulého týdne stačilo.

První výraznější příležitost si po půlhodině hry vytvořili hosté, Rotanovu střelu ale vychytal brankář Hajduku Kalinič. Na druhé straně se do šance dostal Mezga, Bojko jeho pokus vyrazil na roh. V závěru poločasu byl Dněpropetrovsk velmi blízko úvodní brance, Zozuljovu hlavičku srazil bránící hráč na tyč, v nastavených dvou minutách se gólman Kalinič zaskvěl dalšími dvěma zákroky. Druhé dějství nepřineslo žádné větší gólové šance.

Výsledky odvetných zápasů 4. předkola fotbalové Evropské ligy:
Lokomotiv Moskva - Apollon Limassol 1:4 (0:1)
Branky: 85. Pavljučenko - 20. Rezek, 51. Papoulis, 78. Thuram, 84. López. První zápas: 1:1, postoupil Apollon.
Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Kyjev - Ukrajina

Rusko zabilo útokem v noci 18 lidí. A bilance stoupá, v sutinách jsou další

Zahraničí
28. 8. 2025
ilustrační foto

Víc než pětina domácností je při zohlednění cen pod hranicí chudoby

Ekonomika
28. 8. 2025
ilustrační obrázek

Archeologové odkryli stovky objektů na trase budoucí D7 u Slaného

Věda a technika
28. 8. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ