Slavia chystá velkolepý spektákl, porazí v historickém dni Jablonec?

30. 4. 2017 06:30
Fanoušci fotbalové Slavie.
Fanoušci fotbalové Slavie.

Na nedělní odpoledne se ve fotbalovém Edenu chystá velká show. Vlastníkům Slavie z čínské společnosti CEFC se konečně podařilo odkoupit ke klubu i stadion a v zápase 26. kola ePojisteni.cz ligy se bude velkolepě celebrovat jeho převzetí. K pořádné oslavě prozatím chybí jediné - vítězství nad Jabloncem, pro které si sešívaní v rámci významného mezníku chtějí dojít.

Slavia v minulém kole nejvyšší fotbalové soutěže porazila Slovácko na jeho hřišti 2:0 a vyhoupla se na první příčku tabulky. V čele soutěže vystřídala plzeňskou Viktorii, která zaváhala v duelu se Spartou. Plzeňští fotbalisté ale odehráli své utkání kola už v sobotu a opět svěřence trenéra Šilhavého přeskočili v tabulce.

I z toho důvodu nebudou červenobílí nastupovat do zápasu s Jabloncem v úplně nejlepším rozpoložení. Kromě toho, že musí dotahovat, se jim vůbec nepovedl úterní pohárový zápas a po prohře se Zlínem se museli rozloučit s vidinou zisku poháru pro vítěze MOL Cupu.

Porážku však sešívaní fotbalisté budou chtít napravit. "Ta naše šance získat titul je obrovská, takže si nemůžeme po vyřazení z poháru dovolit další špatný výsledek. Do zápasu půjdeme koncentrovaní a odhodlaní, že ho zvládneme," řekl kouč Slavie Jaroslav Šilhavý pro klubový web.

V Edenu jeho tým navíc požene plný stadion, který se může těšit i na zajímavý a bohatý doprovodný program. Společnosti CEFC se totiž podařilo dotáhnout nákup stadionu a duel se severočeským celkem budou provázet oslavy k jeho převzetí.

"Poslední léta přinesla hodně pokory a utrpení, ale od doby, kdy jsme převzali klub, nám přináší radost, co se děje. 30. dubna 2017 bude CEFC Europe oficiálně vlastníkem stadionu. Stadion je srdcem a duší každého fotbalového klubu a my jsme rádi, že se nám tuto myšlenku po více jak ročních jednáních podařilo dokončit," uvedl předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Ve slavnostním odpoledni by neměly by chybět rozhovory s legendami, videomapping nebo závěrečný ohňostroj. Proti vršovickému týmu však vyběhne na trávník nevyzpytatelný soupeř z Jablonce. V severočeském klubu proběhly v nedávné době slušné turbulence. Mužstvo v zelenobílých barvách nejprve podlehlo Brnu, a poté nestačilo ani na Příbram. Přesto před Slavií leží nelehká výzva.

"Čeká nás Jablonec, který měl ambice na pohárové umístění. Posledními výsledky z nich trochu ustoupil. Je tam řada výborných hráčů, ale mají rozporuplné výsledky. Dokážou hrát výborný zápas se silným soupeře a následně pak prohrát zdánlivě snadnější zápas. Nebude to pro nás ale vůbec jednoduché utkání," popsal soupeře Šilhavý.

Severočeši budu chtít zlomit sérii dvou proher v řadě - obzvlášť proti vedoucímu celku tabulky a před vyprodaným stadionem.

Překazí Slavii velkolepé oslavy, nebo sešívaní udělají další krůček za titulem?

Autor: - mkr -Foto: ČTK

Další čtení

Víceúčelový stíhací letoun F-16, ilustrační fotografie

Na východě Polska vzlétly bojové letouny kvůli hrozbě ruských dronů za hranicí

Zahraničí
13. 9. 2025
ilustrační foto

Při pádu nedaleko Černého Dolu v Krkonoších se dnes vážně zranil paragladista

Domácí
13. 9. 2025
ilustrační foto

Ironie, Trump chce Nobelovu cenu míru. Změnil další direktorát z obrany na válku

Zahraničí
13. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ