V Teplicích trénuje příbramský Rezek i Fillo, který chce do Zlína

19. 6. 2017 11:01
Jan Rezek pravděpodobně přestoupí do ligových Teplic.
Jan Rezek pravděpodobně přestoupí do ligových Teplic.

Fotbalisté Teplic dnes zahájili přípravu na novou sezonu i s bývalým reprezentačním záložníkem Janem Rezkem, o jehož příchodu z Příbrami vedení severočeského klubu jedná. Na Stínadlech se trenérovi Danielu Šmejkalovi hlásil i Martin Fillo, který se však netají zájmem odejít do Zlína.

Pětatřicetiletý Rezek se do Teplic vrací po třinácti letech, během kterých si zahrál například v Plzni, ve Spartě, Famagustě nebo i v Číně. Naposledy působil v minulé sezoně v Příbrami, se kterou sestoupil do druhé ligy. "Vzhledem k tomu, že Honza už s námi trénuje, tak věřím, že to dobře dopadne, ale ještě to není úplně uzavřené," řekl novinářům Šmejkal.

Jediným teplickým odchodem v úvodu přípravy je zatím pouze Štěpán Vachoušek, který ukončil kariéru. Právě jeho vůdčí roli by měl podle Šmejkala převzít Rezek. "Je odsud a věříme, že nám pomůže, protože i když Příbram sestoupila, tak měl dobrou sezonu," uvedl trenér.

Šmejkal také počítá se setrváním Filla, který byl v minulém ročníku první ligy zvolen třetím nejlepším hráčem soutěže a nejlepším záložníkem. "Martin zatím zůstává. Nedostali jsme žádnou konkrétní nabídku," prohlásil teplický kouč. "Neuvažujeme, že bychom ho uvolnili, protože je to klíčový hráč," doplnil.

Do přípravy pátého celku uplynulého ročníku se zapojil také slovinský útočník Nermin Haljeta z NK Krško, kterého už Teplice v minulosti testovaly. "Je to středový útočník vysoké postavy, ročník 97, mladý perspektivní hráč," popsal Šmejkal. "Líbil se nám a věříme, že má potenciál, který zúročíme," přidal.

Teplice také získaly na přestup záložníka Vojtěcha Geberta, který přišel z druholigových Vítkovic. Z hostování v Sokolově se vrátil Marek Strada, podobně jako Vojtěch Novotný z Varnsdorfu a Patrik Dressler, na kterého Karviná neuplatnila opci.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Vláda schválila projekt podpory vybudování AI Gigafactory v Česku

Ekonomika
22. 6. 2026

Soud uložil advokátce a její dceři za zpronevěru peněz klientů sedm a 5,5 roku

Domácí
22. 6. 2026

Dělníci u hlavního nádraží v Brně našli leteckou pumu, stovky evakuovaných

Domácí
22. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ