Fotbalové setkání. Dvojčata Benderovi budou hrát spolu

13. 7. 2017 14:51
Nová posila Leverkusenu Sven Bender.
Nová posila Leverkusenu Sven Bender.

Po osmi letech opustil bývalý německý fotbalový reprezentant Sven Bender Borussii Dortmund a přestoupil do Bayeru Leverkusen, kde je kapitánem jeho dvojče Lars. Osmadvacetiletý obránce či záložník podepsal s dvanáctým celkem uplynulého ligového ročníku smlouvu na čtyři roky. Leverkusen za něj podle Kickeru zaplatil přes 15 milionů eur (392 milionů korun).

"Je to mimořádně zkušený a univerzální hráč, který naposledy prokazoval v Dortmundu svoji třídu na pozici stopera. Jeho kvality a vůdčí schopnosti našemu mladému mužstvu prospějí," řekl sportovní ředitel Bayeru Rudi Völler.

V dresu Dortmundu odehrál Bender 158 ligových zápasů, v nichž dal čtyři góly. S Borussií vyhrál dvakrát bundesligu i Německý pohár. V minulé sezoně však odehrál v lize jen šest utkání. S německým olympijským výběrem získal loni na hrách v Riu stříbro.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

V latinskoamerické oblasti už je největší letadlová loď světa USS Gerald R. Ford

Zahraničí
12. 11. 2025

V Iráku se konaly parlamentní volby, výsledky se čekají nejspíše za pár dnů

Zahraničí
12. 11. 2025

ČEZ snížil čistý zisk na 21,5 miliardy Kč, do roku 2030 chce investovat 426 miliard Kč

Ekonomika
11. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ