Před šesti lety válčil v rudém dresu, dnes je na Letné nepřítelem číslo jedna. Krajní obránce David Limberský bude v sobotním šlágru pod drobnohledem celého stadionu Sparty. Každý jeho dotyk s míčem bude nejspíš doprovázet bučení a nadávky. To vše kvůli nafilmované penaltě z minulého střetnutí. "Těším se," přiznává plzeňský "masochista".
Díky jeho teatrálnímu pádu v pokutovém území se na trase Letná - Štruncovy sady rozpoutalo soukromé peklo završené "Křetínského kabelou". V Plzni přitom působí mnoho hráčů, kteří dříve oblékali rudý dres. Nyní však mezi oběma rivaly o mistrovský titul zuří jak sportovní, tak i manažerská válka.
David Limberský, člen reprezentační kádru, z nenávistné atmosféry žádný strach nemá. Ba naopak. "Reakcí fanoušků Sparty se rozhodně nebojím. Spíše se na to těším a bude mě to motivovat. Doufám, že bude pekelná atmosféra, takové zápasy mám rád," přiznal bez problémů devětadvacetiletý obránce. "Už mi není dvacet let, atmosféra na stadionu mě jen tak nerozhodí," tvrdí před sobotním šlágrem.
Na Letné již dva dny před zápasem hlásili vyprodáno, z duelu Sparty s Plzní se stal jeden z nejsledovanějších zápasů sezony. Podle Limberského je tento souboj nyní zajímavější než pražské derby Sparty se Slavií.
"Derby má historii, ale Slavia je teď ve spodních patrech tabulky a nemá to takový náboj. My tam teď trochu čeříme vodu a momentálně jsme asi úhlavní nepřítel Sparty," myslí si Limberský. "Bude to zápas, který sleduje celá republika, hodně prestižní. Věřím, že to zvládneme, protože jsme aktuálně zkušenější než Sparta," připomněl úspěšnou účast Západočechů v evropských pohárech.
Zápasu se již nemohou dočkat ani fotbalisté Plzně, kteří ještě před nedávnou dobou byli spoluhráči Davida Lafaty či Ladislava Krejčího v reprezentačním dresu. "Trošku jsme vzájemný zápas naťukli, ale všechno v přátelském duchu. Myslím si, že jak sparťani, tak my se na ten zápas těšíme," uvedl plzeňský Daniel Kolář, který společně s Daridou a Limberským nastoupil v posledním reprezentačním utkání proti Arménii.
PŘIPOMEŇTE SI, ČÍM LIMBERSKÝ NAŠTVAL SPARŤANSKÉ VEDENÍ I FANOUŠKY: