Fotbalisté Příbrami a Českých Budějovic si ve 28. kole zajistili definitivně prvoligovou účast i pro příští sezonu. Příbram o tom rozhodla vítězstvím nad Bohemians 1905. Vršovičtí klokani tak záchranu ještě jistou nemají. To Jihočeši se spasili výhrou v Mladé Boleslavi.
Po šesti zápasech se dočkali vítězství plzeňští fotbalisté, když porazili Slavii 4:2. O tříbodovém zisku rozhodli během sedmnácti minut druhé půle, kdy třemi góly zvrátili vedení hostů. Slavii nepomohly ani dvě trefy Mirka Ivanovského. Domácí pohárové finalisty táhl především Pavel Horváth, který se podílel na třech brankách.
ČTĚTE TAKÉ: Boj o titul bez nápovědy, Sparta i Ostrava vyhrály
Olomouc potvrdila domácí formu a z posledních devíti duelů na Andrově stadionu poosmé vyhrála. V 28. kole zdolala 2:0 Liberec a nadále bojuje s Plzní o páté místo. O výhru nad Slovanem se zasloužil Michal Hubník, který vstřelil čtvrtý gól z posledních tří domácích zápasů. Druhý gól přidal z penalty Michal Ordoš.
Fotbalisté Dynama České Budějovice ve středu zvítězili na trávníku Mladé Boleslavi 1:0 a definitivně si zajistili prvoligovou příslušnost i pro příští ročník. Na výhru s Mladou Boleslaví čekali od dubna 2004. Tři body jim zajistil již v 16. minutě Ladislav Volešák, domácí nastřelili tyč a břevno.
Pouze bídnou bezbrankovou remízu uhráli fotbalisté Brna v souboji s beznadějně posledním týmem tabulky Bohemians. Svým mizerným výkonem Brňané potvrdili hlubokou herní krizi v závěru sezony a už v sedmém zápase nevyhráli. K sestupu odsouzení Bohemians se naopak po sedmi předcházejících porážkách dočkali alespoň bodu.
ČTĚTE TAKÉ: Ligová pouta. Sparta vítá výletníky, Baník čeká složitosti
Fotbalové "psycho". Liga nepamatuje podobné drama
Příbramští fotbalisté ukončili čtyřzápasové čekání na vítězství a po výhře 2:0 nad Bohemians 1905 si také pojistili účast i v příštím ligovém ročníku. Jejich středeční soupeř z Vršovic bude muset o stejnou jistotu bojovat v sobotu doma s Kladnem. Zápas rozhodli talentovaní příbramští mladíci Šmejkal a Fantiš.
28. kolo první fotbalové ligy: |
FK Jablonec - FK Teplice 0:0
Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)
SK Kladno - Baník Ostrava 0:3 (0:1)
SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 2:0 (2:0) |
Foto: ČTK