Třicetiprocentní vlastník Slavie Aleš Řebíček zvyšuje svůj vliv v klubu a zřejmě se chystá převzít majoritu. Potvrdil to i jeho bratr Adam, kterého valná hromada zvolila v pondělí do představenstva Slavie jako Řebíčkovy "ruce, oči, uši a ústa".
Podle informací on-line deníku TÝDEN.CZ Aleš Řebíček nevzdal svou snahu získat slávistickou akciovou většinu, kterou v tuto chvíli drží 70 procenty společnost Natland. "Nezastírám, že bratr už na počátku projevil zájem Slavii získat a že o tom stále vede jednání," uvedl Adam Řebíček v rozhovoru pro středeční deník Sport.
"Jestli se to stane, to v tuto chvíli opravdu nevím, ale bratr je velmi cílevědomý a většinou dosáhne svého," dodal mladší z obou sourozenců, který bude v představenstvu Slavie aplikovat Řebíčkovu vůli. "Navrhl mě tam Aleš jako své ruce, oči, uši a ústa. Jistě i proto, že mi bezmezně věří," řekl Adam Řebíček.
Posilováni vlivu klanu Řebíčků děsí velkou část fanoušků Slavie, kteří poukazují na kontroverzní minulost obou bratří. Aleš Řebíček byl obviňován z toho, že z postu ministra dopravy pomáhal ke státním zakázkám firmě, kterou dříve založil. Adam si měl zase podle podnikatele Michaela Bartese říct o miliony za to, že mu zajistí beztrestnost ve vykonstruovaném procesu.
Soud ho pro nedostatek důkazů nepotrestal, přesto si soudce neodpustil poznámku, že je vnitřně přesvědčený, že mladší Řebíček zločin spáchal. Hodně přesvědčivé totiž byly odposlechy.
"Nezlobte se, ale tohle jsou věci, které se probíraly v policejním vyšetřování a při soudním projednávání, a já nemám důvod je dál komentovat," nechtěl se v případu Adam Řebíček dále šťourat.
Zároveň se nebojí toho, že by jeho nová funkce ve Slavii klub nějak poškodila či snížila jeho důvěryhodnost. "Soudce, ať to komentoval jakkoli, vyhodnotil důkazy jako nedostatečné a zbavil mě obvinění. A pokud tomu tak opravdu je, mohu přesvědčit slávisty pouze prací a úspěchy. A na to jsem připravený," uvedl Adam Řebíček.










